Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 27 listopada 2013 
    

PowerColor prezentuje model R9 270X PCS+


Autor: Wedelek | 07:37
Do oferty PowerColor trafił niereferencyjny model Radeona R9 270 z dopiskiem PCS+ wyposażony w autorski system chłodzenia zbudowany z aluminiowego radiatora poprzecinanego trzema ciepłowodami i chłodzonego przez dwa, 90mm wentylatory. Zdaniem producenta układ ten jest o 16% wydajniejszy od systemu zastosowanego w wersji referencyjnej. TUL (właściciel marki) przeprojektował też płytkę PCB i wyposażył ją w wysokiej jakości komponenty i mocną sekcję zasilania. Sercem akceleratora jest GPU Curaco Pro, produkowany w 28nm procesie litograficznym i zbudowany z 1280 procesorów strumieniowych, 32 jednostek rasteryzujących (ROP), oraz 64 jednostek teksturujących (TMU).

Układ ten pracuje z zegarem 1060 MHz (1100MHz z Turbo), a więc wyższym o 60MHz z niż w referencie. Towarzyszy mu pamięć RAM typu GDDR5 o pojemności 2GB z interfejsem 256-bit, która pracuje z zegarem 1425MHz. Akcelerator z komputerem PC łączy się za pośrednictwem dwóch złączy DVI, oraz jednego HDMI i jednego DisplayPort, a za sprawą funkcji Turbo Timer (można ją wyłączyć) po odłączeniu zasilania wiatraczki obracają się jeszcze przez kilka sekund odprowadzając nadmiar ciepła z radiatora, co ponoć wydłuża żywotność karty.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.