Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 9 grudnia 2013 
    

MSI szykuje model GTX 780 Lightning Lite


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 15:27
(1)
Seria Lightning od MSI dedykowana fanom OC znana jest z wysokiej jakości wykorzystanej do jej budowy komponentów, oraz równie wysokiej ceny. Dlatego też producent postanowił wprowadzić do sprzedaży nieco tańszą wersję, którą nazwał Lite Edition. Pierwszą kartą z nowej rodziny będzie GeForce GTX 780, który w porównaniu do „zwykłego” Lightning będzie się charakteryzował niższymi zegarami bazowymi. Wzorem droższego modelu MSI nadal będzie wykorzystywać 10-warstwową płytkę PCB, wysokiej jakości podzespoły oraz wydajny układ chłodzenia, którym będzie tym razem TriFrozr z trzema wentylatorami i aluminiowym radiatorem.

Za zasilanie karty odpowiadać będzie 16+3-fazowa sekcja zasilania, czerpiąca energię elektryczną z dwóch wtyczek zasilających typu 6-pin i 8-pin. Sercem GTX 780 Lightning LE będzie GPU GK110-300, wyposażony w 2304 procesorów strumieniowych, 192 jednostek teksturujących i 48 rasteryzujących, któremu będzie towarzyszyć pamięć RAM typu GDDR5 o łącznej pojemności 3GB.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jak tak patrzę sobie na te coolery... (autor: InsaneInMe | data: 10/12/13 | godz.: 09:27)
    ... to myślę, że ten środkowy cooler będzie niesamowicie "wył". Niepotrzebnie go dołożyli według mnie aczkolwiek pewnie to był zabieg bardziej stylistyczny niż ergonomia i cyrkulacja powietrza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.