Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 12 grudnia 2013 
    

Nowy NAS My Cloud od WD z 4 zatokami na dyski


Autor: DYD | 12:54
(1)
Właśnie w polskiej dystrybucji pojawił się najnowszy dysk sieciowy firmy WD - My Cloud EX4, który stanowi uzupełnienie zaprezentowanej niedawno rodziny urządzeń osobistej chmury My Cloud. Nowy NAS wyposażony w wyświetlacz LCD, obsługuje do czterech dysków i przeznaczony jest do przechowywania, udostępniania, tworzenia kopii zapasowych, strumieniowania i obsługi dużej ilości danych cyfrowych. System My Cloud EX4 jest dostępny w wielu wariantach pojemnościowych - od pustej obudowy, po modele o pojemnościach 8 TB, 12 TB lub 16 TB.

Dzięki technologii Easy-Slide-Drive montaż lub wymiana napędów w systemie My Cloud EX4 trwa jedynie kilka sekund i nie wymaga użycia śrubokrętu, zestawów narzędziowych lub wsporników montażowych. Klienci mogą też natychmiast rozszerzyć dostępną ilość przestrzeni, podłączając zgodny dysk twardy do gniazda USB 3.0 urządzenia.

Wersja z dyskami została wyposażona w napędy WD Red, które zostały zaprojektowane z myślą o pracy w systemach NAS typu SOHO. Napędy WD Red zostały wyposażone w technologię NASware 2.0, która gwarantuje niezawodność dysku i chroni dane klientów w wypadku awarii lub zakłócenia zasilania. Oprócz tego dyski twarde WD Red są wyposażone w usprawnioną technologię równoważenia talerzy dysku nazwaną 3D Active Balance Plus, która znacznie zwiększa wydajność i niezawodność urządzenia.

My Cloud EX4 zapewnia użytkownikom wiele możliwości zabezpieczenia danych cyfrowych przed utratą, poprzez pracę w konfiguracji RAID 0, 1, 5 lub 10. Użytkownicy mogą również przestawić urządzenie w tryb pracy z woluminami łączonymi oraz JBOD. System pozwala również tworzyć kopie zapasowe danych z komputerów i innych urządzeń na napędach zainstalowanych w urządzeniu za pomocą oprogramowania WD SmartWare Pro lub narzędzia Apple Time Machine. My Cloud EX4 może także tworzyć kopie zapasowe zapisanych na nim informacji, na przykład do innego urządzenia EX4 lub usług chmury, takich jak Amazon S3 i ElephantDrive. Urządzenie My Cloud EX4 zawiera nadmiarowe zasilacze oraz gniazda Ethernet, aby zapewnić trwałą ochronę danych i wysoką niezawodność.

System My Cloud EX4 pełni funkcję domowego centrum rozrywki, które może pomieścić nawet do 16 TB filmów oraz utworów muzycznych i przesłać je do dowolnego urządzenia obsługującego standard DLNA/UPnP, takiego jak konsole do gier, telewizory smart i odtwarzacze multimedialne, np. WD TV Live. Certyfikowany serwer DLNA w wersji 1.5, Twonky 7.2 oraz serwer iTunes® znacząco ułatwiają przesyłanie dużych filmów i bibliotek utworów do urządzeń odbiorczych.

Oprócz tego użytkownicy systemu My Cloud EX4 mogą korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji przesyłu danych, takich jak zintegrowany serwer plików, serwer FTP, serwer kopii zapasowych i serwer pobierania P2P. Ponadto mogą dostosować NAS do swoich potrzeb, monitorować stan techniczny systemu oraz funkcje oszczędzania energii bezpośrednio z panelu urządzenia My Cloud EX4, a także otrzymują do dyspozycji pakiet aplikacji zewnętrznych, w tym aMule, Icecast, Joomla!, phBB, phpMyAdmin i SqueezeCenter.

Modele My Cloud EX4 są dostępne u wybranych sprzedawców oraz w sklepie internetowym pod adresem wdstore.com. Sugerowana cena detaliczna urządzenia bez napędów to 1699 zł; cena modelu o pojemności 8 TB to 3499 zł, 12 TB – 4299 zł, natomiast 16 TB – 4999 zł. Aplikacja mobilna My Cloud jest dostępna za darmo do pobrania ze sklepów App StoreSM i Google Play. System My Cloud EX4 jest objęty ograniczoną dwuletnią gwarancją producenta.

Urządzenia My Cloud EX4 są zgodne z systemami Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, OS X Mavericks, Mountain Lion, Lion, Snow Leopard, a także wszelkimi urządzeniami opartymi na standardzie DLNA/UPnP.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. por**lo ich z tymi cenami (autor: daver | data: 12/12/13 | godz.: 16:04)
    1700zl (bez dyskow) za mocno przecietne osiagi? Poza tym ostro sobie licza za samo wlozenie tych dyskow w "technologii Easy-Slide-Drive". Kupujac 4 REDy po 4GB w detalu bedziemy jakies 600zl do przodu, czyli ~rownowartosc piatego REDa. Gdzie tu logika, WD?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.