Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 16 grudnia 2013 
    

Boty odpowiadają za 61,5% generowanego w sieci ruchu


Autor: Wedelek | źródło: TG Daily | 07:01
(2)
Większość portali swoje przychody czerpie między innymi z reklam, jakie pojawiają się na stronie, a to jak dużo są w stanie zarobić zależy od ilości odwiedzających ich użytkowników. Nie od dziś wiadomo, że w statystykach odwiedzin oprócz żywych, składających się z krwi i kości użytkowników, ujmowane są różnego rodzaju algorytmy, które fałszują ów wynik. Jedna z firm analitycznych postanowiła sprawdzić za jak dużą ilość ruchu w sieci odpowiadają tzw. boty. Wyniki są szokujące, bowiem programy odpowiadają za aż 61,5% całego generowanego w sieci ruchu, przy czym same tylko silniki wyszukiwarek i przydatne boty stanowią 31% ruchu.

Oznacza to, że wykorzystują zasoby sieci w niemal identycznym stopniu, co ludzie - 38,5%. Kolejne 30% ruchu generują programy z grupy niebezpiecznych i niepożądanych oraz niepotrzebnych. Warto w tym momencie nadmienić, że jeszcze rok temu ludzie generowali 49% ruchu w sieci, a więc nieco tylko mniej niż boty.

Praktycznie jedynym pozytywnym zjawiskiem jest spadek udziału programów hakujących i spamujących, oraz brak wzrostu tzw. scraperów, które pozyskują i kopiują treści z innych programów - często używane do kradzieży ważnych danych, jak loginy czy hasła.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. jestem ciekaw w jakim stopniu za ten ruch odpowiada (autor: Sławekpl | data: 16/12/13 | godz.: 08:31)
  trójca - M$, gógiel i japko (zmiany nazw zamierzone)
  śledzą przecież praktycznie każde działanie użytkownika, wszystko jest raportowane,
  czyżby to "other" się ich tyczyło? (20,5%) ...
  niech mnie ktoś poprawi bo nie zgłębiałem tematu ale czy ostatnim systemem od M$ w którym była możliwość faktycznego zablokowania kanałów raportujących nie był xp?
  bo u gógla i japka jedyna możliwość to odcięcie od neta


 2. zdura (autor: RusH | data: 16/12/13 | godz.: 13:16)
  jednego dnia 40% ruchu to netflix, nastepnego spam, kolejnego znowu TPB, a potem YT

  wszyscy wymyslaja sobie 50%, ale ruchu http .. na port 80.. pomiedzy 12:00 - a 13:30, zeby tylko wysmarowac sensacyjny naglowek newsa


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.