Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 18 grudnia 2013 
    

ADATA odświeża swoją rodzinę przenośnych dysków HDD


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 07:16
Jeszcze kilka lat temu szybkie i pojemne, przenośne nośniki typu pendrive kosztowały krocie, co skutecznie powstrzymywało ich sprzedaż. Dziś zbudowane na bazie kości pamięci NAND Flash urządzenia są nie tylko tańsze, ale i pojemniejsze, a przy tym charakteryzują się dużą wytrzymałością na upadki. Mimo to tradycyjne dyski HDD wciąż cieszą się dużą popularnością, dzięki rewelacyjnemu stosunkowi ceny do pojemności. Fakt ten potwierdza niedawna roszada w ofercie firmy ADATA, która odświeżyła swoją rodzinę przenośnych dysków twardych DashDrive Durable, wprowadzając do oferty model HD650, występujący w wersjach o pojemności 500GB i 1TB.

Opisywany dysk o wymiarach 121 x 81 x 21 mm (2,5-cala) oraz wadze 201 gram jest odporny na pył oraz wilgoć i charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na upadki. Ochronny "pancerz" został w najnowszej odmianie pomalowany na kolor czarny lub czerwony skrywając niebieską diodę LED, która informuje użytkownika czy dysk pracuje. Wcześniej Adata korzystała jeszcze z kolorów niebieskiego, oraz żółtego, ale tym razem z nich zrezygnowała. Komunikacja z komputerem PC lub innym kompatybilnym urządzeniem, np. routerem, odbywa się za pośrednictwem poru USB w wersji trzeciej. Na razie nie wiadomo na ile zostanie wyceniony model HD650, ale można się spodziewać ceny identycznej jak w przypadku poprzednika - około 260zł za model 1TB.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.