Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 23 grudnia 2013 
    

Nowe zestawy audio od LG prezentowane na CES


Autor: DYD | 10:19
(2)
Na targach CES 2014, które rozpoczną się za niecałe trzy tygodnie, firma LG pokaże swoją najnowszą linię sprzętu audio/wideo. W skład rodziny produktów klasy Premium wchodzą: nowa wersja kompaktowego systemu SoundPlate (model LAB540W), bezprzewodowy system audio (NP8740) oraz listwa głośnikowa Sound Bar (NB5540). Wszystkie umożliwiają łatwą łączność ze smartfonami, tabletami i innymi urządzeniami bezprzewodowymi. System LAB540W zalicza się do nowej kategorii cienkich urządzeń audio, stanowiących dodatek do telewizorów z płaskim ekranem. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary (39 mm wysokości), urządzenie to może być ustawiane bezpośrednio pod telewizorami o przekątnej od 32 do 55 cali.

Nowy model ma moc 320W, posiada 4.1-kanałowy system dźwięku przestrzennego oraz zewnętrzny, bezprzewodowy głośnik niskotonowy. System SoundPlate jest wyposażony w interfejs zapewniający łączność z urządzeniami bezprzewodowymi za pomocą sieci Wi-Fi lub Bluetooth. Posiada także wbudowany odtwarzacz Blu-ray 3D, a także pakiet funkcji LG Smart TV, co pozwala na przekształcenie każdego telewizora w Smart TV odtwarzający nową jakość dźwięku.

System NP8740 wyposażony został w nowe rozwiązania z dziedziny łączności, oparte na topologii siatki oraz dwuzakresowym łączu Wi-Fi (2,4/5 GHz) zapewniającym strumieniowe przesyłanie dźwięku o wysokiej jakości. Dowolną liczbę głośników można ustawić w różnych pomieszczeniach tworząc z nich jeden system. Głośniki mogą być połączone systemem topologii siatki, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie tej samej piosenki w całym domu (tryb party) albo słuchanie różnych utworów z każdego z głośników (tryb osobisty). NP8740 jest przystosowany do współpracy z innymi systemami audio, co pozwala na korzystanie z funkcji sterowania oraz większej mocy wyjściowej.Bezprzewodowy system audio pozwala na dostęp do zbioru plików muzycznych bez konieczności korzystania z sieci domowej, podczas gdy specjalna aplikacja przekształca smartfon w wielozadaniowego pilota. Aby zapewnić czystsze brzmienie, w urządzeniu zastosowano dwa głośniki wysokotonowe, natomiast obsługa próbkowania 24 bit/192 kHz pozwala na uzyskanie studyjnej jakości dźwięku.

Sound Bar NB5540 przeznaczony jest do nowoczesnych telewizorów z wąską ramką. To 4.1-kanałowy zestaw o mocy wyjściowej 320W, wyposażony w dwa głośniki kanałów przednich oraz dwa głośniki kanałów tylnych. W urządzeniu zastosowano przetwornik cyfrowo/analogowy Hi-Fi oraz analogowy wzmacniacz klasy D. Model NB5540 jest wyposażony w interfejs HDMI ze zwrotnym kanałem audio (ARC), dzięki czemu może być podłączony do telewizora za pomocą tylko jednego kabla. W systemie zastosowano też interfejs Bluetooth. System NB5540 można zamocować na ścianie lub postawić w dowolnym miejscu w pokoju.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Zajefajny parapet (autor: bajbusek | data: 24/12/13 | godz.: 09:08)
    dzielo "sztóki urzytkowej"

  2. ładna (autor: puppy | data: 27/12/13 | godz.: 22:31)
    japonka
    z duzymi...
    ciekawe


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.