Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 7 stycznia 2014 
    

Nowy, 27-calowy monitor Philipsa z modułem G-Sync


Autor: Wedelek | źródło: Slashgear | 07:19
Kilka godzin temu Philips przedstawił światu swój nowy monitor o symbolu 272G5DYEB, wyposażony w 27-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, charakteryzujący się kątami widzenia 170/160 stopni, współczynnikiem odświeżania 144 Hz, kontrastem statycznym 1000:1 i czasem reakcji matrycy 5ms. Dedykowany graczom produkt korzysta z diod LED, które łącznie zapewniają podświetlenie matrycy z mocą 300cd/m^2 i jest wyposażony w moduł Nvidia G-Sync. Ten dodatkowy układ odpowiada za idealną synchronizację monitora z kartą z rodziny GeForce, redukując nieprzyjemne efekty, jak stuttering i tearing.

Chodzi o to by zmniejszyć do minimum opóźnienia i problemy z synchronizacją ilości generowanych klatek, między innymi poprzez zmuszenie monitora do płynnej zmiany współczynnika odświeżania do najbardziej optymalnego w danym momencie poziomu. Karty graficzne generują bowiem zmienną ilość klatek na sekundę i raz jest to np. 60FPSów, a w mniej wymagającym miejscu 110FPSów. Monitor oczekuje natomiast, że non stop będzie otrzymywał np. 60 klatek, więc gdy dostaje ich mniej lub więcej musi sobie z tym faktem poradzić, a owocem jego starań są właśnie stuttering i tearing.

Model Philips 272G5DYEB z komputerem PC będzie się komunikować za pośrednictwem złącza DisplayPort, a do sprzedaży trafi wiosną w cenie $649.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.