Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 7 stycznia 2014 
    

Tahiti XTL po cichu zastąpi Tahiti XT w Radeonach R9 280X


Autor: Wedelek | 07:42
Chiński portal Vr-Zone wziął na warsztat nowego Radeona R9 280X od Sapphire o nazwie Dual-X, odkrywając, że jego sercem wcale nie jest GPU Tahiti XT, tylko Tahiti XTL. Czym ten nowy układ różni się od poprzednika? Otóż poprawiono nieco jego możliwości OC, zmniejszono zużycie energii i wprowadzono kilka innych, kosmetycznych zmian, które w rezultacie pozwolą osiągnąć nieco wyższą wydajność. Na papierze nowy układ nie różni się od starego i nadal mamy do czynienia z 2048 procesorami strumieniowymi, 32 jednostkami rasteryzującymi oraz 128 teksturującymi, którym towarzyszy pamięć RAM typu GDDR5 z interfejsem 384-bit, o pojemności 3GB.

Tahiti XTL w Radeonie R9 280X jest taktowany zegarem 870MHz, a RAM pracuje z częstotliwością 1,5GHz. Co ciekawe AMD nie miało zamiaru informować nas o tej drobnej zmianie, toteż nie pokwapiono się by jakoś oznaczyć Radeony R280X z Tahiti XT tak, by można je było szybko odróżnić od tych, które mają Tahiti XTL.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.