Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 7 stycznia 2014 
    

Prezentacja APU Kaveri i kompleksowy plan wydawniczy AMD


Autor: Wedelek | źródło: AMD | 14:16
Podczas tegorocznych targów CES AMD zaprezentowało oficjalnie swój najnowszy plan wydawniczy dotyczący wszystkich segmentów rynku, oraz APU Kaveri. Ponieważ oba tematy poruszaliśmy na TPC wielokrotnie, więc tym razem jedynie przypomnę najważniejsze aspekty. Zacznę od produkowanych w 28nm procesie litograficznym układów Kaveri, które dysponują dwukanałowym kontrolerem pamięci RAM i usprawnieniami opracowanymi w ramach fundacji HSA, czyli standardem hUMA oraz kolejkowaniem instrukcji hQ. Najmocniejsza odmiana Kaveri złożona jest z czterech rdzeni x86 SteamrollerB (dwa moduły) oraz IGP Radeon (GCN 1.1) z ośmioma blokami CU i 512 procesorami strumieniowymi.

Jeśli chodzi o wydajność, to możemy się spodziewać 30% wzrostu wydajności GPU w stosunku do poprzednika (układy Richland), natomiast część CPU będzie mocniejsza o około 20% i to pomimo niższego zegara. Kaveri zbudowany jest z 2,41 miliardów tranzystorów upakowanych na powierzchni 245mm^2, a do sprzedaży trafią modele o TDP z zakresu od 15W (układy dla urządzeń wbudowanych) do 95W (desktopowe modele).
Oprócz Kaveri w tym roku zobaczymy jeszcze szereg procesorów i APU zbudowanych zarówno na bazie rdzeni x86 Jaguar i Steamroller, jak i ARM. Więcej szczegółów zdradzają widoczne poniżej slajdy, które są na tyle czytelne, że nie ma sensu przepisywać zgromadzonych na nich danych:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.