Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 13 stycznia 2014 
    

SteamOS wreszcie wspiera układy graficzne Intela i AMD


Autor: Wedelek | źródło: Tom's Hardware | 07:35
SteamOS to autorski system operacyjny Valve stworzony w oparciu o jądro Linux i przystosowany z myślą o grach, który będzie instalowany na komputerach z rodziny Steam Machines. Opisywane oprogramowanie będzie całkowicie darmowe i skorzystać będą mogli z niego również posiadacze PCtów. W zasadzie, to już mogą, bowiem SteamOS w wersji Beta jest od jakiegoś czasu dostępny do pobrania, ale wciąż wymaga wiele pracy i dodania licznych, brakujących opcji. Przykładowo do niedawna funkcjonował tylko na komputerach wyposażonych w kartę graficzną firmy Nvidia. Teraz współpracuje już ze sprzętem Intela i AMD, ale wciąż nie radzi sobie z obsługą kilku kart graficznych i przełączaniem między układem dedykowanym a IGP.

Dodatkowo aby z niego korzystać trzeba posiadać 64-bitowy procesor, 4 GB pamięci RAM i 500 GB dysk HDD. Jeśli twój komputer, drogi czytelniku, spełnia te wymagania i chesz spróbować jak działa SteamOS, to pobrać możesz go TUTAJ.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.