Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 16 stycznia 2014 
    

Kieszonkowy i modularny PC od ICE Computer


Autor: Wedelek | 15:28
(4)
Firma ICE Computer od kilku lat pracuje nad miniaturyzacją komputerów klasy PC, biorąc sobie za cel stworzenie produktu mieszczącego się w kieszeni, który stanowiłby podstawę do rozbudowy. Marzenie inżynierów ICE w końcu jest bliskie realizacji, ale aby komputer trafił do konsumentów niezbędny jest zastrzyk gotówki w kwocie 300 tysięcy dolarów, które producent chce zebrać za pośrednictwem serwisu Indiegogo. Główna jednostka niewielkiego PC'ta będzie zbudowana z czterordzeniowego Atoma z rodziny Bay Trail, 4GB RAMu, 64GB dysku SSD, kamerki internetowej oraz modułów WiFi i Bluetooth, które zostaną wkomponowane w niewielką, smukłą obudowę.

Do sprzedaży trafią też różnego rodzaju stacje dokujące, w tym xAdapter i xTop zamieniające mini komputer w desktopowego PC'ta, xPad z 10,1-calowym ekranem, który w połączeniu z główną jednostką stworzy tablet i w końcu xKeyboard, który po połączeniu z xPadem przeobrazi nowość od ICE w laptopa.

Podstawowa konfiguracja obejmująca xAdapter i jednostkę xPC ma kosztować 259 dolarów, a po dodaniu Windowsa 8 jej cena wzrośnie do $369. Jeśli pomysł się Wam spodobał, to możecie wspomóc producenta datkiem. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Mnie podoba się... (autor: Burni | data: 17/01/14 | godz.: 08:17)
  takie rozwiązanie -chętnie się w nie zaopatrzę jak już będzie w sprzedaży w przyzwoitej cenie.

 2. poproszę coś podobnego ale na APU AMD (autor: Sławekpl | data: 17/01/14 | godz.: 15:35)
  bo sam pomysł jest zacny, tylko nie z atomciem :P

 3. Jakby tak (autor: kombajn4 | data: 18/01/14 | godz.: 13:23)
  powstały jeszcze np monitory i telewizory od razu z gniazdem na takiego kompa... :) Wpinasz i jazda, a jak trzeba skoczyć za miasto przepinasz do lapka i w drogę. A poza tym jest to rozwiązanie podstawowego problemu wszelkich laptopów - braku możliwości wymiany podzespołów. Z tym wynalazkiem kupuje człowiek (jak do peceta) wysokiej klasy obudowę z dobrą matrycą itp i potem tylko co jakiś czas wymienia bebechy.

 4. Zawsze staram się coś wykombinować (autor: sean | data: 20/01/14 | godz.: 13:16)
  żeby było lekko i wszystko pod ręką. Długi czas nosiłem ze sobą dobrego ale lekkiego laptopa.
  Obecnie mam dobrego PC postawionego w miejscu, gdzie jest szybki internet, działa 24h na dobę. Łączę się z nim przez tablet lub smartfona. Jak na dzisiaj takie rozwiązanie mnie satysfakcjonuje. Wadą jest, że nie działa płynnie video z komputera zdalnego.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.