Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 17 stycznia 2014 
    

GeForce GTX 750Ti pierwszym, desktopowym Maxwellem?


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 14:20
(1)
Od dłuższego czasu po sieci krążą plotki sugerujące rychłą premierę GeForce'a GTX 750Ti, który stanowiłby uzupełnienie oferty akceleratorów producenta z Santa Clara dla rynku desktop. Początkowo mówiło się, że jego sercem będzie układ GK106 zbudowany na bazie architektury Kepler i wytwarzany z użyciem 28nm procesu litograficznego, ale ostatecznie nikt tej karty nie zobaczył. Niedawno sprawa GeForce'a GTX 750Ti znów powróciła na scenę za sprawą nowych doniesień, z których wynika, że opisywany akcelerator będzie pierwszym produktem Nvidii wyposażonym w procesor graficzny stworzony w oparciu o mikroarchitekturę Maxwell.

Niektóre źródła twierdzą, że jego sercem będzie układ GM107, inne podają, że ów GPU to raczej GM117, ale wszyscy są zgodni co do jednego - będzie to następca modeli GTX 650, GTX 650Ti Boost i/lub GTX 660, o podobnej specyfikacji technicznej. Część portali, w tym WCCFTech, przekonuje, że premiera modelu GTX 750Ti może mieć miejsce już w przyszłym miesiącu, a do jego wytwarzania posłuży nowy, 20nm proces technologiczny od TSMC.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. "Część portali, w tym WCCFTech" (autor: morgl | data: 19/01/14 | godz.: 14:48)
    Proszę, nigdy przenigdy, nie bazujcie na informacjach z WCCFTech. Te Hasany i Mohamedy nie robią nic poza produkowaniem bzdur.

    http://www.reddit.com/..._ban_links_from_wccftech/


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.