Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 23 stycznia 2014 
    

WiFi i multimedia dla pasażerów PKP Intercity od T-Mobile


Autor: DYD | 18:23
(4)
Kontrakt podpisany 23 stycznia przez narodowego przewoźnika kolejowego i T-Mobile zapewni pasażerom PKP Intercity dostęp do WiFi, 40 filmów, 15 seriali, 10 bajek oraz gier na pokładzie pociągów Intercity. Co miesiąc 10% treści multimedialnych będzie się zmieniać. Usługa świadczona przez T-Mobile będzie dostępna na najbardziej popularnych trasach krajowych oraz międzynarodowych. W pierwszych 30 wagonach dostęp do WiFi zostanie zapewniony w ciągu 90 dni od rozpoczęcia instalacji. W sumie T-Mobile umożliwi dostęp do usług w 300 wagonach, które znajdą się w pociągach kursujących po najbardziej popularnych krajowych i międzynarodowych trasach m. in. na osi: Trójmiasto - Warszawa - Kraków/ Katowice, Szczecin – Poznań - Warszawa, Poznań - Wrocław - Katowice - Bielsko-Biała oraz Warszawa – Wiedeń – Villach, Warszawa – Praga, Warszawa – Berlin, czy Warszawa – Kolonia – Amsterdam.

Wszystkie wagony zostaną wyposażone w modemy, anteny zewnętrzne i wewnętrzne. Całość wyposażenia wraz z montażem zostanie dostarczona przez partnera T-Mobile, firmę Nomad Digital, która przeprowadziła takie instalacje m.in. w Europie, USA, Kanadzie i Australii.

Jako jedyni podjęliśmy się zapewnienia transmisji danych na trasach kolejowych prowadzących przez cały kraj. Mamy odpowiednią sieć i możliwości, aby zrealizować ten projekt na najwyższym poziomie. – powiedział Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile Polska. – To dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników, szczególnie, że przynajmniej w pierwszym okresie WiFi będzie darmowe dla wszystkich, niezależnie od sieci, w której mają wykupione usługi – dodaje Rakowski.

W postępowaniu przetargowym prowadzonym w trybie negocjacji wzięło udział pięć podmiotów. Ostatecznie ofertę złożyło jedynie T-Mobile. Podczas oceny komisja przetargowa kierowała się w: 40% parametrami oferowanego rozwiązania (parametry usługi, zakres zaproponowanych treści), 25% ceną ofertową brutto (wartością udostępnianej Wykonawcy powierzchni reklamowej), 20% wysokością opłat pobieranych od użytkowników, 15% terminem uruchomienia usługi.

Postawiliśmy na partnerski model współpracy. Każdy robi to w czym się specjalizuje. PKP Intercity odpowiada za przewóz pasażerów, T-Mobile za WiFi i treści multimedialne na pokładzie pociągu. Dzięki temu obie strony osiągną planowane efekty, a pasażerowie zyskają podwójnie – wyjaśnia Marcin Celejewski.

Na wprowadzeniu usługi zyskają również pracownicy drużyn konduktorskich PKP Intercity otrzymując dostęp do bezprzewodowego, bezpiecznego Internetu za pośrednictwem sieci VPN.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Szczecin <-> Gdynia (autor: Takkyu | data: 23/01/14 | godz.: 19:06)
  pominięte. Lipa. PKP Regio ma na tym odcinku bardzo fajne pociągi z WiFi, TV, gniazdkami, klimatyzacją, nowe, a Intercity... żal.

 2. zaraz zaraz (autor: RusH | data: 23/01/14 | godz.: 19:13)
  to bankrutujaca wiecznie PKP zaplacila cos Deutsche Telekom za przywilej kasowania podrozujacych za mobilny internet ? :o

  rewelacyjny interes, nie ma co


 3. nadganiają Polski Bus (autor: MatiZ | data: 23/01/14 | godz.: 22:38)
  który na każdej trasie oferuje gniazdko+wifi i da się bilety z wyprzedzeniem za połowe ceny kupić

 4. @4. (autor: Mariosti | data: 24/01/14 | godz.: 14:54)
  Mogliby zrobić sieci komórkowe na tych trasach tak aby był cały czas zasięg, co z tego że AP wifi dadzą jak będzie rwać połączenie co chwila.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.