Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 27 stycznia 2014 
    

Foxconn chce kupić Solce Technology i samodzielnie projektować procesory


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 07:04
Foxconn to spółka doskonale znana wszystkim fanom nowinek jako producent sporej części podzespołów PC, oraz urządzeń elektronicznych, w tym tych sprzedawanych przez Apple. Mimo to w sklepach nie ma zbyt wiele produktów sygnowanych logo Foxconna i zaryzykuję stwierdzenie, że w naszym kraju firma ta znana jest głównie z produkcji płyt głównych, oraz samobójstw jej pracowników. Foxconn ma jednak aspiracje by nie tylko fizycznie produkować podzespoły, ale i je projektować. Właśnie temu ma służyć zakup firmy Socle Technology, zajmującej się projektowaniem układów SoC zbudowanych w oparciu o architekturę ARM v7.

Dzięki ewentualnemu połączeniu zasobów Foxconna i Solce w przyszłości mogłyby powstać układy SoC konkurujące z największymi producentami. Nie wiadomo, czy producent zdecyduje się na szturm na rynek rozwiązań detalicznych czy biznesowych i kiedy dokładnie możemy się spodziewać pierwszego SoC. Obecnie najbardziej prawdopodobne wydaje się, że Foxconn potraktuje proces 20nm jako swoiste przetarcie szlaku, a prawdziwy szturm na rynek nastąpi w momencie gdy na scenę wkroczy technologia 14nm. Są to jednak tylko przypuszczenia.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.