Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 30 stycznia 2014 
    

Adata wypuściła oprogramowanie SSD Toolbox


Autor: DYD | 13:17
(1)
Adata ogłasza wprowadzenie na rynek swojego własnego oprogramowania służącego do monitorowania status i zachowania najwyższej wydajności dysków SSD Adata. Adata SSD Toolbox to darmowe oprogramowanie pozwalające użytkownikom szybko i wygodnie skonfigurować, zoptymalizować i monitorować wszystkie parametry dysków półprzewodnikowych. Toolbox umożliwia monitorowanie charakterystyki pracy i szacowanego pozostałego czasu pracy i żywotności dysku poprzez atrybuty udostępniane dzięki technice S.M.A.R.T. (z ang Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology).

Aplikacja pozwala użytkownikom kontrolować aktualną temperaturę pracy, pojemność i zajęty w danej chwili obszar dysku. Wśród dostępnych narzędzi można wymienić oprogramowanie do bezpiecznego usuwania danych - SSD security erase, które wymazuje wszelkie dane z dysku i przywraca urządzenie do stanu fabrycznego. Poza tym dostępny jest aplet aktualizacji firmware i samej aplikacji SSD Toolbox. Aby osiągnąć najlepszą możliwą wydajność dysku i systemu, oprogramowanie umożliwia optymalizacyjne zarówno urządzenia, jak i system operacyjnego. Wśród obsługiwanych wersji znajduje się Windows 7 (32 i 64-bitowy), Windows 8 (32 i 64-bitowy) oraz Windows 8.1 (32 i 64-bitowy).

SSD Toolbox oferuje dwie funkcje diagnostyczne sprawdzające czy w danej konfiguracji występują aktualnie problemy sprzętowe: Quick Diagnostics, która przeprowadza podstawowe testy na wybranym dysku i Full Diagnostics, która uruchamia rozszerzone testy na wybranym dysku, ale zajmuje więcej czasu. Te dwie opcje skanowania pozwalają użytkownikom wybrać pożądany poziom wykrywania błędów, zależnie od posiadanych zasobów i dysponowania czasem.

Szeroki wachlarz funkcjonalności wbudowanych w to oprogramowanie i dostępnych poprzez opcje informowania, zarządzania i diagnostyki, ma zapewnić użytkownikom dysków SSD Adata podtrzymanie przewagi wydajnościowej na nadchodzące lata. Aby zobaczyć pełną listę dysków półprzewodnikowych Adata kompatybilnych z oprogramowaniem SSD Toolbox można odwiedzić stronę: www.adata-group.com


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hmm samsung ma cos takiego (autor: ulan | data: 30/01/14 | godz.: 13:23)
    od dawana.... a ci sie widzę obudzili.. ale dobre i to ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.