Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 4 września 2002 
    

Tańsze projektowanie układów elektronicznych


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:51
(2)
LSI Logic Corp. ujawniło swój nowy produkt, skierowany na rynek, który w przyszłości ma osiągnąć wartość 11 mld USD rocznie. Chodzi o technologię, dzięki której można projektować układy elektroniczne niskim kosztem. Nowość LSI to RapidChip – rozwiązanie składające się z gotowych modułów obsługujących podstawowe funkcje przyszłego układu, modyfikowalnych funkcji logicznych i narzędzi do projektowania układów. Jest to produkt pośredni pomiędzy układami FPGA (Field Programmable Gate Arrays), które obecnie są wykorzystywane przez producentów elektroniki do szybkiego projektowania nowych chipów (ale ich wadą jest wysoki koszt), a układami ASIC (Application Specific Integrated Circuit), które zapewniają niskie koszty, jednak przygotowanie produkcji trwa od 18 miesięcy do dwóch lat.

W momencie gdy konkurencja wymusza, aby nowe układy powstawały nie tylko szybko, ale i tanio, istniejąca technologia FPGA okazuje się nieskuteczna. Nie zapewnia też osiągnięcia dużej szybkości połączeń i jednocześnie małego zużycia energii. A to dwie najważniejsze cechy nowoczesnych układów elektronicznych. RapidChip jest w stanie zmniejszyć o ponad 90 % całkowite koszty projektowania FPGA i ponad 80% koszty standardowej komórki układu ASIC. RapidChip może również skrócić do około sześciu miesięcy czas projektowania nowego układu.

System rozwoju nowego chipa może bardzo rozszerzyć bazę klientów LSI i umożliwić firmie przejęcie 11 mld USD z rynku programowalnych układów, którego całkowita wartość jest dziś szacowana na 48 mld USD. Firmy zainteresowane wykorzystaniem RapidChip, przed rozpoczęciem produkcji muszą zainwestować zaledwie 200 do 500 tys. USD. W porównaniu z układami ASIC, gdzie wydatki tego typu to 3-5 mln USD, czy układów 90-nanometrowych, w których nakłady sięgają dziesiątków milionów USD, to ogromna różnica.

Nowym rozwiązaniem najbardziej interesują są wytwórcy sprzętu wysokiej prędkości, pamięci masowych oraz producenci elektroniki użytkowej. Projektowanie pierwszego produktu RapidChip i jego produkcja rozpocznie się na początku przyszłego roku z wykorzystaniem technologii 0,18 i 0,11 mikrona. Nowoczesna, 90 nanometrowa wersja RapidChip, będzie dostępna kilka miesięcy później.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Po wakacjach (autor: Rein-brak rejestracji | data: 4/09/02 | godz.: 17:16)
    widać, że skończyły się wakacje - każego dnia jest więcej do czytania i dobrze ;-))

  2. Rein (autor: igła-brak rejestracji | data: 4/09/02 | godz.: 23:02)
    Dobrze że można jeszcze czytać, bo jak nam dowalą jak w Grecji to się ze śmiechu nie pozbieramy.Polak potrafi :)))

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.