Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 3 lutego 2014 
    

Odświeżona Ouya z nowym padem i lepszym modułem WiFi


Autor: Wedelek | źródło: VrZone | 07:05
(3)
Konsola Ouya nie odniosła zbyt dużego sukcesu na tle produktów konkurencji ze stajni Microsoftu, Sony i Nintendo, przy czym jednym z jej największych wad był kontroler. Element ten jest według graczy niewygodny i zbyt wolno reaguje na polecenia gracza. Problem był na tyle poważny, że producent postanowił przeprojektować pada, eliminując wszystkie zgłaszane błędy. Aby odróżnić go od poprzednika zdecydowano się zmienić kolorystykę stosując czarny, matowy kolor i rezygnując ze srebrnych wstawek. Niejako przy okazji odświeżono jednostkę centralną, wyposażając ją w lepszy układ WiFi, więcej pamięci na dane i poprawione oprogramowanie.

Na tym lista zmian się kończy, a co za tym idzie odświeżona Ouya nadal dysponuje czterordzeniowym układem Tegra 3 T33, pracującym z zegarem 1,7GHz, któremu towarzyszy 1GB pamięci RAM. Specyfikacja techniczna obejmuje też moduły Bluetooth 4.0, zmodyfikowany system Android, 16GB pamięci na dane, oraz porty HDMI, USB2.0 i Ethernet. Nowa wersja jest już dostępna za pośrednictwem Amazona i kosztuje 129 dolarów.

Wielka szkoda, że producent nie zdecydował się wymienić procesora na mocniejszą jednostkę, tym bardziej, że na rynku jest już sporo konsoli z Androidem, które mają już Tegrę 4. Sytuacji nie poprawiają też docierające do nas plotki, z których wynika, że w tym roku zobaczymy pierwszą konsolę od Amazonu, również pracującą pod kontrolą Androida.A tak Ouya wyglądała jeszcze kilka dni temu:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Bułem w szoku (autor: Gakudini | data: 3/02/14 | godz.: 10:42)
    W Saturnie leży stara wersja do kupienie z kosza :) Za jedyne 450zł.

  2. ... (autor: Pet | data: 3/02/14 | godz.: 20:37)
    Dziwne bo kumpel kupił w Saturnie za 400zł właśnie tą czarną. Coś mi już nie pasowało bo nic nie zgadzało się z opisami jakie wcześniej czytałem. Jednostka centralna jest ciężka i kable jej nie przesuwają a pad jest całkiem wygodny.

  3. @Ale nadal... (autor: PrEzi | data: 5/02/14 | godz.: 14:45)
    ...w srodku siedzi Tegra...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.