Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 5 września 2002 
    

Rynek płyt głównych budzi się z letniego uśpienia


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:01
Producenci płyt głównych odbierają od sprzedawców sygnały o wzroście zapotrzebowania ich produkty. VIA w sierpniu zanotowała szacunkowy obrót 56,28 mln USD, co w stosunku do lipca oznacza wzrost o 6,4%. Dobrze sprzedaje się wprowadzony do sprzedaży wcześniej niż zakładano układ KT400 dla platformy Socket A, który wciąż nie ma odpowiednika w ofercie SiS czy nVidii. Wszystko wskazuje na to, że sprzedaż firmy w trzecim kwartale będzie wyższa, niż w drugim. Platforma VIA Eden i procesory C3 są obecnie adoptowane przez liczne firmy na całym świecie. W ostatnim tygodniu NEXCOM zapowiedział nową markę urządzeń sieciowych, bazujących na platformie VIA Eden, z kolei amerykańska filia Microtel Computer Systems wybrała procesor C3 ze zintegrowanym chipsetem PLE133 do swoich tanich modeli Microtel SYSMAR710, SYSMAR715, SYSMAR150 i SYSMAR151. C3 i Eden mają odegrać ważną rolę w przyszłości firmy.

Z kolei SiS ze sprzedaży w ubiegłym miesiącu osiągnął blisko 37,9 mln USD , tj. o 17,6% więcej niż w lipcu. Tym samym firma ustanowiła swój własny rekord. Podobnie jak VIA, SiS spodziewa się utrzymania tendencji wzrostowej we wrześniu. Do wzrostu zainteresowania płytami głównymi ma przyczynić się decyzja Intela o obniżeniu cen Pentium 4.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.