Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 12 lutego 2014 
    

W kwietniu Sony α6000 z szybkim autofocusem


Autor: DYD | 12:48
(2)
Firma Sony poinformowała, że w niedługo wypuści nowy korpus ILCE-6000, wyróżniający się wyjątkowo szybkim wśród aparatów z wymiennymi obiektywami działaniem systemu AFi. Nastawianie ostrości ma trwać 0,06 sekundy. 24,3-megapikselowy przetwornikow obrazu Exmor APS HD CMOS i procesor BIONZ X dba o jakość zdjęć. Korpus α6000 wzbogaci gamę bezlustrowych aparatów Sony. Będzie oferowany w dwóch wersjach: czarnej i tytanowej.

Duża szybkość działania systemu AF w korpusie α6000 to zasługa opracowanego przez Sony, systemu Fast Hybrid AF. Umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej, 179-polowy czujnik AF oparty na detekcji fazy współpracuje z dokładnym systemem AF opartym na detekcji kontrastu. Takie połączenie umożliwia także fotografowanie w tempie 11 kl./s przy równoczesnym dokładnym śledzeniu ostrości. System Fast Hybrid AF działa także przy nagrywaniu filmów.

Sony Cyber-shot A6000

Wewnątrz niedużego korpusu kryje się więcej rozwiązań. Należy do nich jasny, czytelny wizjer OLED Tru-Finder. Poza komponowaniem ujęć umożliwia on podgląd ostrości, ekspozycji i wpływu zmian różnych ustawień na wygląd końcowego zdjęcia. Znajdujące się na górze korpusu pokrętło trybu i pokrętło sterujące pozwalają wybrać żądane parametry ujęcia, bez odrywania wzroku od fotografowanej sceny. 7 przycisków o programowalnym działaniu — w tym dwa dedykowane przyciski funkcji użytkownika — umożliwia przypisanie łącznie 43 funkcji. Do doświetlenia portretów i ciemnych wnętrz można natomiast użyć wbudowanej lampy błyskowej.

Wbudowane Wi-Fi pozwala z łatwością przesyłać wykonane zdjęcia do bezprzewodowo. Wraz z aparatem α6000 pojawią się przeznaczone do niego akcesoria — między innymi osłona LCS-EBC, chroniąca korpus przed zakurzeniem i porysowaniem w codziennym użytkowaniu. Umożliwia ona przesyłanie danych przez łącze USB, używanie funkcji NFC oraz instalację aparatu na statywie. Ochronę aparatu zapewni wykonana z hydrofobowej tkaniny i zapinana na zamek błyskawiczny torba LCS-ASB1, przeznaczona do noszenia w ręku lub na ramieniu.

Sprzedaż Sony α6000 w Europie rozpocznie się w kwietniu 2014 r.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jak sie patrzy na aparat z przodu (autor: Menah | data: 12/02/14 | godz.: 13:27)
    to ma inny obiektyw niż widać od tyłu :) fajna funkcja

  2. @1 fakt (autor: robgrab | data: 13/02/14 | godz.: 08:54)
    Z na fotce od tyłu ma naleśnika sel1650

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.