Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 13 lutego 2014 
    

Kaveri i dodatkowy Radeon w końcu ze sobą współpracują tak jak powinny


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 07:04
(2)
Układy APU od początku swego istnienia szczyciły się wysoką wydajnością IGP kosztem słabszego CPU. AMD, które produkuje też dedykowane Radeony, zaszyło w nich obsługę funkcji DualGraphics, umożliwiającej połączenie mocy zintegrowanego GPU z tym na zewnętrznej karcie graficznej. Powstała w ten sposób konfiguracja CrossFire nie cieszyła się w ostatnich latach zbyt dużą popularnością ze względu na niezbyt imponujący wzrost wydajności i problemy z opóźnieniami podczas renderowania klatek, co objawiało się ścięciami obrazu. Niedawno pojawiły się sterowniki, które miały te bolączki wyeliminować. Czy tak się stało?

Odpowiedź na to pytanie dostarcza nam serwis Mydrivers.com, który sprawdził działanie funkcji Frame Packing dla trybu CrossFire wprowadzoną przy okazji publikacji sterowników z obsługą Mantle - KLIK. A oto wyniki testów - mówią same za siebie.

APU Kaveri, czyli nowy, heterogeniczny procesor AMD był na łamach TPC wielokrotnie opisywany, więc nie będę w tym miejscu poruszał wszystkich kwestii z nim związanych, a jedynie przypomnę, że procesor ten jest zbudowany z maksymalnie czterech rdzeni x86 SteamrollerB , IGP Radeon z architekturą GCN (obsługa API DirectX 11.2, OpenGL 4.3 i Mantle), oraz dwukanałowego kontrolera pamięci RAM. Całość jest wytwarzana z wykorzystaniem 28nm procesu litograficznego i korzysta z ulepszeń opracowanych w ramach fundacji HSA, w tym z kolejkowania hQ. Szerzej Kaveri opisywaliśmy TUTAJ.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Moze zle przeczytalem (autor: VP11 | data: 13/02/14 | godz.: 09:07)
    ale nie zauwazylem co nalezy rozumiec pod Dual Grafics disabled.
    Jaka karta jest wylaczona zintegrowana czy dedykowana. Domyslam sie ze dedykowana ?
    Prosi sie w tym porownaniu pokazac na wykresach wydajnosc zintegrowanej karty, dedykowanej oraz w konfiguracji CrossFire.


  2. @VP11 (autor: Promilus | data: 13/02/14 | godz.: 16:35)
    Tak to wygląda, że grali na integrze w tym wypadku :) właśnie to samo zwróciło moją uwagę - brak wyników kaveri z dedykiem, ale wyłączonym CF - pewnie zysk jest w tej sytuacji mało imponujący (o ile w ogóle).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.