Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 14 lutego 2014 
    

Na Windows Phone odpalimy aplikacje z Androida?


Autor: Wedelek | źródło: The Verge | 07:27
(4)
Od jakiegoś czasu po sieci krążą niedorzeczne plotki sugerujące, że Microsoft porzuci rozwój Windows Phone na rzecz Androida. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw wyraźnie widać, że nie ma co liczyć na taki obrót sytuacji. No ale ponoć w każdej plotce jest ziarno prawdy. Zdaniem portalu The Verge owym ziarnem jest pomysł by umożliwić uruchamianie aplikacji dla Androida w systemie Windows Phone. Ponieważ wymagałoby to emulacji, więc mowa w zasadzie tylko o aplikacjach użytkowych i niewymagających mocy obliczeniowej grach. Pytanie tylko, czy to w ogóle ma sens?

Z marketingowe punktu widzenia jak najbardziej. Windows Phone nadal jest kojarzony jako system który "nie ma aplikacji", co juz od dłuższego czasu jest wierutną bzdurą. Owszem, jest ich o wiele mniej niż w przypadku iOS i Androida, ale z punktu widzenia przeciętnego użytkownika zasoby Marketplace są co najmniej zadawalające. Jedynym mankamentem Windows Phone jest mała ilość gier, ale moim zdaniem emulacja tytułów z Androida rozwiąże ten problem co najwyżej w części. Ponadto trzeba pamiętać, że możliwość odpalania aplikacji przygotowanych z myślą o "zielonym robocie" została zaszyta w BlackBerry OS10, ale bynajmniej nie wpłynęła na popularność telefonów weń wyposażonych. Nie jest to zatem panaceum na wszelkie problemy, ale funkcja ta może być wykorzystana w kampanii reklamowej.

Trzeba też pamiętać, że Microsoft chce połączyć platformy Windows i Windows Phone, tak by aplikacja stworzona dla telefonu mogła funkcjonować bez przeszkód na Xboksie i tablecie z Windowsem. Unifikacja ekosystemu giganta z Redmond powinna przynieść wymierne skutki i zwiększyć ilość aplikacji dostępnych w Marketplace. Nie można też zapominać o negatywnych aspektach wprowadzenie do WP aplikacji z Androida, jak chociażby niespójny interfejs.

W tym świetle pytanie o zasadność i możliwość wprowadzenia do Windows Phone możliwości odpalania aplikacji z Androida pozostaje bez odpowiedzi. Czas pokaże, czy i kiedy Microsoft zdecyduje się na taki ruch.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @Temat (autor: PrEzi | data: 14/02/14 | godz.: 10:44)
  Raczej obstawiam plany MS dot. mozliwosci odpalania aplikacji Android w Windowsie (desktopowym). Co prawda mamy taka mozliwosc juz dzieki AMD i Bluestacks.

 2. zwiększyć ilość aplikacji dostępnych w Marketplace (autor: RusH | data: 14/02/14 | godz.: 11:42)
  M$ kombinuje jak kon pod gore aby WSZEDZIE kasowac 30% od KAZDEGO sprzedanego programu, czy to na fonie, czy x180 marketplace, czy na desktopie

 3. Z tą "wierutną bzdurą" to troszkę przesadziłeś (autor: Brauni | data: 14/02/14 | godz.: 13:08)
  Marketplace jest wciąż bardzo ubogi w porównaniu z Play a nawet w wielu przypadkach z AppStore. Wiekszość produktów które mają użyteczną appkę, mają wersje tylko na iPhona i Androida . np Twitch, Furby itp ...
  Dodatkowy argument to cena - apki darmowe na androidzie kosztują (i to czasem niemało) na WPhone.


 4. Czemu mam płacić za licencje na Windows, jak mogę mieć androida bezpłatnie? (autor: anon1984 | data: 15/02/14 | godz.: 15:50)
  MS się zastanawia i próbuje to wprowadzić, a tymczasem ten, który nie miał stanowić żadnego zagrożenia ("pochowali" iOS chyba w 2010), teraz szykuje się do ekspansji na Desktopy :D.

  http://www.android-x86.org/


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.