Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 17 lutego 2014 
    

Niereferencyjny Radeon R7 265 DirectCU II w wykonaniu Asusa


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 07:16
(1)
Asus wziął na warsztat referencyjny model Radeon R7 265 i wymienił, jego zdaniem zbyt słaby układ chłodzenia, na własny. Właśnie w ten sposób powstał model R7265-DC2-2GD5, który do sprzedaży trafi pod nazwą Radeon R7 265 DirectCU II. Opisywany system chłodzenia składa się z dwóch wentylatorów o średnicy 80mm, aluminiowego radiatora i dwóch miedzianych ciepłowodów pokrytych warstwą niklu. Zdaniem producenta takie połączenie sprawia, że najważniejsze podzespoły pracują z temperaturą niższą o 20% niż w wersji referencyjnej, a przy tym pracujące z niższą prędkością wentylatory wydzielają trzy razy mniej hałasu niż jeden, niewielki wentylatorek od AMD.

Oprócz tego zastosowano nieco lepsze podzespoły i... to w zasadzie tyle. Reszta specyfikacji jest identyczna jak w wersji referencyjnej, a więc obejmuje GPU Curacao, taktowany zegarem 900MHz (925MHz z Turbo) i zbudowany z 1024 procesorów strumieniowych, 64 jednostek teksturujących i 32 rasteryzujących. Do tego dochodzi pamięć RAM typu GDDR5 z interfejsem 256-bit o pojemności 2GB, która pracuje z taką samą częstotliwością co w odmianie referencyjnej, czyli 1,4GHz (5,6GHz efektywnie).

Karta z monitorem łączy się za pośrednictwem złączy DVI (x2), HDMI lub DisplayPort i jest zasilana przez pojedynczą, 6-pinową wtyczkę. Niestety ceny nie podano.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: Winston Wolf | data: 31/03/14 | godz.: 09:47)
    jedna z lepszych kart na rynku - świetna jakość i słynny już system odprowadzania ciepła, na pewno warta swojej ceny

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.