Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 6 września 2002 
    

Czego możemy oczekiwać po IDF?


Autor: DYD | źródło: x-bit | 11:43
Intel Developer Forum Jesień 2002 rozpoczyna się już w poniedziałek 9. września w San Jose. Z tego powodu analitycy, eksperci i inżynierowie czekają z niecierpliwością, aż Intel ogłosi wiele ważnych technologicznych nowin oraz pokaże licznie nowe produkty.

W działce serwerów Intel przedstawi nowe procesory Xeon DP z zegarem 2.6 i 2.8GHz, które charakteryzować się będą magistralą 400MHz Quad Pumped Bus, 512KB L2 cache oraz technologią HyperThreading. Intel ujawni swoje plany co do dalszego rozwoju tej linii procesorów, szczególnie ich przejście do 533MHz FSB w czwartym kwartale tego roku.

Naczelny gospodarz IDF ujawni także więcej detali o nadchodzącym procesorze Xeon MP o kodowej nazwie Gallatin. Z informacji znanych dotychczas, ten CPU będzie proponowany do konfiguracji cztero i więcej procesorowych, wykonanych w technologii 0.13 mikrona. W porównaniu do aktualnie dostępnych Xeon MP, Gallatin będzie miał większy L3 cache oraz wyższe taktowanie rdzenia.

Intel na pewno nie zapomni przedyskutować swoich planów związanych z rynkiem mobilnych komputerów, gdzie pierwsze skrzypce gra kodowo oznaczony Banias. Być może firma ujawni wreszcie szczegóły architektury i technologiczną roadmapę Baniasa. Na dzień dzisiejszy wiemy tylko, że: zegar 1.6GHz, jądro jest zdolne osiągnąć wydajność większą niż Pentium 4 z zegarem 2.2GHz. Tajemnicę jak to jest możliwe powinniśmy poznać już niebawem.

Kolejna niezmiernie interesująca część jesiennego IDF 2002 to dyskusja o produkcji przy technologii 90-nanometrowej. Serwis x-bit przewiduje, że firma ogłosi dokładne informacje o Pentium 4 "Prescott", którego premiera ma odbyć się w połowie 2003. Dotąd nie było potwierdzenia, że największy producent półprzewodników ujawni szczegóły mobilnego Dothan i serwerowego Nocona, która wykorzystują proces technologiczny 0.09 mikrona.

Oczywiście, Intel nie zapomni o swoich chipsetach dla stacjonarnych komputerów. Po pierwsze zostaną omówione wszelkie szczegóły supportu pamięci DDR PC2700 w układach i845PE i i845GE zapowiadanych na październik. Po drugie firma omówi swoje pierwsze 2-kanałowe jądro DDR SDRAM o kodowej nazwie Granitowa Zatoka (Granite Bay). Na koniec powinniśmy dostać nieco światła na układy Springdale i Placer, czyli następców dla dotychczasowych chipsetów do procesorów Pentium4 i Xeon.

W segmencie dużych maszyn, Intel zaprezentuje moc procesorów IA64 Itanium 2 kontra AMD Madison. Podczas imprezy poświęci także sesje dotyczącą układów Xscale IXC1100. Gorącym tematem będzie także przedstawienie Pentium 4
Z zegarem 3.06GHz, czyli przełamanie kolejnej bariery gigahercowej. Oj będzie się działo...

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.