Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 20 lutego 2014 
    

Debiut OneDrive i Office Online


Autor: Wedelek | źródło: Microsoft | 12:53
(2)
Wczoraj oficjalnie wystartowały usługi OneDrive i Office Online, które są następcami SkyDrive i Office Web App z kilkoma ulepszeniami. Zmiana nazwy częściowo podyktowana była ugodą podpisaną z BskyB a częściowo chęcią uproszczenia nazewnictwa. Obie usługi są dostępne za darmo po utworzeniu konta live.com i wraz z nimi otrzymujemy też dostęp do skrzynki outlook.com, komunikatora, oraz kalendarza od Microsoftu. Ekosystem usług jest też powiązany ściśle z produktami z rodziny Windows, Windows Phone, Office i Xbox, co nie oznacza, że użytkownicy korzystający z sprzętu Apple czy komputerów z Linuksem nie mogą z nich korzystać. Mogą i to za darmo.

OneDrive to dysk sieciowy powiązany z aplikacjami na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne, oferujący za darmo 7GB przestrzeni dyskowej, którą możemy zwiększyć np. zapraszając znajomych, pobierając aplikację czy po prostu wykupując roczną subskrypcję na dodatkowe gigabajty. System motywacyjny działa zatem podobnie jak w przypadku Dropboxa.

Jak już wspomniałem po założeniu konta live uzyskujemy też dostęp do poczty outlook.com, oraz darmowego, webowego pakietu Office, który składa się z aplikacji Word, Power Point, Excel i One Note. Oczywiście możliwości tych aplikacji są ograniczone i nadają się tylko do podstawowych zadań. Ich mocną stroną jest jednak integracja z pełnoprawnym i płatnym Officem, oraz tworzenie i obsługa plików zarówno w formacie stworzonym przez Microsoft (OOXML), jak i ODF (Open Office). Pod tym względem pakiet Microsoftu wyprzedza znacznie rozwiązania Google'a. W nowej wersji poprawiono ogólne działanie aplikacji wchodzących w skład pakietu i dodano nowe szablony.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Świetna sprawa (autor: M@jkel | data: 20/02/14 | godz.: 14:51)
    Dokumenty Google mogą buty lizać Office Online. MS wyrósł na zdecydowanego lidera. Szkoda tylko że nie mam komputera albo tabletu z W8 i smartfonu z WP8...

  2. do nazwy OneDrive (autor: Wyrzym | data: 20/02/14 | godz.: 15:07)
    tez ktos ma prawa...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.