Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 24 lutego 2014 
    

Plan wydawniczy Intela dla komputerów NUC


Autor: Wedelek | źródło: fanlesstech | 07:29
(2)
Portal FanlessTech dotarł do planów wydawniczych Intela dla komputerów typu NUC, z których wynika, że nowe odmiany tych niewielkich komputerków stacjonarnych z procesorami na bazie architektury Broadwell (14nm) trafią do oferty pod koniec 2014 roku i będą sprzedawane aż do połowy 2016 roku. Wersja dedykowana klientom detalicznym będzie się nazywać Rock Canyon i oprócz procesora z rodziny Core i3/i5 dostanie też moduły NFC, WiFi, Bluetooth, opcjonalny moduł ładowania bezprzewodowego, czujnik poczerwieni, oraz złącza USB 3.0, mini HDMi i mini DispayPort. Niewielka obudowa pomieści też dyski w formacie 2.5-cala i M.2.

Odmiana przygotowana z myślą o klientach biznesowych o nazwie Maple Canyon otrzyma natomiast procesory z zaimplementowaną obsługą technologii wchodzących w skład Intel vPro, dwa złącza mini DisplayPort, porty USB 3.0, moduł NFC, oraz miejsce na dyski w formacie 2.5-cala i M.2.

Jeśli chodzi o same procesory, to z nieoficjalnych doniesień dowiadujemy się, że otrzymają one do czterech rdzeni x86 Broadwell, oraz układ graficzny GT2 z 24 jednostkami wykonawczymi lub GT3e z 48 jednostkami wykonawczymi. Bardzo możliwe, że zadebiutują też wersje z dodatkową pamięcią typu EDRAM. Na wersje mobilne poczekamy do końca 2014 roku, a wersje desktopowe w sprzedaży zobaczymy dopiero w przyszłym roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawe jak będzie się prezentował (autor: Blazakov | data: 24/02/14 | godz.: 12:03)
    na tle nowych Maców Mini?

  2. @up (autor: Franz | data: 24/02/14 | godz.: 15:04)
    gdzieś tak http://www.technikblog.ch/.../08/Intel-NUC-003.jpg
    ten nowy może być nieco wyższy bo ma mieć dodatkowo miejsce na dysk 2.5". NUC ma zasilacz na zewnątrz. Mac mini wbudowany. Konstrukcyjnie Mini jest już starawe, design sprzed 4lat i komponenty sprzed 2.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.