Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 26 lutego 2014 
    

Microsoft na targach MWC 2014, Elop odpowiedzialny za rozwój Xboksa


Autor: Wedelek | 07:13
Podczas targów MWC 2014 najwięcej uwagi przykuły do siebie firmy Samsung i Sony, co nie oznacza bynajmniej, że inni nie mieli nic ciekawego do pokazania. Wręcz przeciwnie. Wśród producentów, którzy wzięli udział w imprezie był też Microsoft, który oficjalnie zapowiedział wprowadzenie wiosną tego roku bezpłatnej poprawki dla WIndows 8, roboczo nazwanej Update 1. Przyniesie ona kilka zmian w interfejsie ułatwiających korzystanie z Windows 8.1 osobom wyposażonym w tradycyjnego PCta. Potwierdziły się też wszystkie dotychczasowe przecieki opisujące nowe funkcje, które szerzej opisaliśmy TUTAJ.

Użytkownicy PCtów z Windows 8.1 poprawkę pobiorą wiosną tego roku. Rok 2014 to też aktualizacja Windows Phone 8.1, która wprowadzi do mobilnych "okienek" obsługę nowych procesorów, asystenta głosowego, VPN, centrum powiadomień i wiele innych funkcji, które opisaliśmy TUTAJ. Oprócz tego gigant z Redmond wprowadzi obsługę przycisków ekranowych, które będą mogły zastąpić swoje fizyczne odpowiedniki (jak w Androidzie), oraz nowe narzędzie pozwalające szybciej zaadaptować mobilny system nowym producentom OEM.

A skoro już jesteśmy przy producentach, to niedawno chęć współpracy z Microsoftem wyraziły firmy Foxconn, Gionee, JSR, Karbonn, Lava, Lenovo (+Motorola), LG, Longcheer i ZTE, które stworzą własne telefony z Windows Phone na pokładzie.

Na koniec ciekawa informacja dotycząca zmian personalnych. Dotychczasowy szef Nokii, Stephen Elop został szefem działu Microsoft Devices and Studios i będzie odpowiedzialny za rozwój produktów z rodziny Xbox.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.