Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 26 lutego 2014 
    

Czy to laptop, czy to smartfon? Nie, to OneTouch Smartbook


Autor: Wedelek | źródło: Engadget | 14:22
(1)
Alcatel pokazał podczas MWC 2014 ciekawy koncept laptopa hybrydowego o nazwie OneTouch Smartbook, który łączy najważniejsze podzespoły z telefonem. Mamy zatem do czynienia z podobną ideą jak w przypadku PadFone od Asusa, gdzie smartfon pełni rolę jednostki centralnej doczepianej do korpusu laptopa. W takim połączeniu procesor wbudowany w telefon zastępuje tradycyjny układ scalony od Intela czy AMD. W przywoływanym wcześniej PadFone smartfon był umieszczany w stacji dokującej wbudowanej w obudowę laptopa, ale inżynierowie z Alcatela doszli do wniosku, że to bardzo niewygodna metoda połączenia, więc zmienili zasady.

Smartbook do połączenia z telefonem wykorzystuje łączność bezprzewodową, a po złączeniu obu urządzeń możemy jednocześnie pracować na laptopie i normalnie korzystać z funkcji telefonu. Brzmi ciekawie, prawda? Problemem może być tylko czas pracy na baterii smartfona, który musi mieć aktywne zarówno moduły Bluetooth - do łączenia się z klawiaturą i płytką dotykową, jak i WiFi - przesył wideo. Aby połączyć oba elementy w całość musimy skorzystać z technologii Hotknot od MediaTeka, która stanowi tańszą alternatywę dla NFC i je sparować.

Na razie nie wiadomo nic na temat specyfikacji telefonu od Alcatela, który stanowi jeden z elementów Smartbooka. Wiemy natomiast, że drugi element o wyglądzie laptopa ma 11-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, oraz baterię o pojemności 5000 - 6000mAh, która wystarczy na cały dzień pracy.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. pamiętam (autor: scoobydoo19911 | data: 26/02/14 | godz.: 23:06)
    że przed asusem motorola miała taki wynalazek. strasznie się na to grzałem. to był drugi dwurdzeniowy android jaki wyszedł. ech stare czasy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.