Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 3 marca 2014 
    

Cennik pierwszych Haswelli Refresh


Autor: Wedelek | źródło: CPU-World | 07:55
(1)
Już za kilka miesięcy (w drugim kwartale bieżącego roku) Intel wprowadzi do swojej oferty co najmniej 20 nowych procesorów z rodziny Haswell Refresh. Układy te będą kompatybilne z podstawką LGA 1150 oraz obecnie sprzedawanymi płytami głównymi, ale do sklepów trafią też nowe płyty z chipsetami serii 9 - H97 i Z97. W porównaniu do Haswelli modele Haswell Refresh będą się wyróżniać niewielkimi usprawnieniami, głownie powiązanymi z energooszczędnością. Niestety większość opisywanych układów, za wyjątkiem odmian K, nie pozwoli na OC ze względu na zastosowanie tylko jednego generatora taktów zegarowych, przez co użytkownicy będą zdani na zegar bazowy i funkcję Turbo.

Ponieważ większość Haswelli Refresh będzie mieć zegar wyższy o 100MHz od swych poprzedników, toteż możemy liczyć na niewielki wzrost wydajności. Na tyle mały, by posiadacze Haswelli i Ivy Bridge mogli sobie tę generację darować.

To tyle, jeśli chodzi o wydajność, a dzięki sklepowi BLT wiemy na ile Intel wyceni część ze swoich nowych procesorów. Szczegóły znajdziecie w tabelce poniżej:


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pentium i celeron ciagle z HDGraphics na pokladzie (autor: rookie | data: 3/03/14 | godz.: 10:38)
    Czy mamy rok 2014, czy moze 2010?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.