Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 4 marca 2014 
    

Masz Nokię X i chcesz doinstalować sklep Play? Nic prostszego


Autor: Wedelek | źródło: xda-developers | 07:58
(1)
Nowe Nokie X, X+ i XL to smartfony dedykowane dla najmniej wymagających użytkowników, którzy liczą każdą wydaną złotówkę. Między innymi z tego powodu Nokia nie zdecydowała się na wykupienie licencji od Google na korzystanie z usług tej firmy. Sam Android jest bowiem bezpłatny, ale jego "goła" wersja jest pozbawiona niektórych dodatków, jak chociażby wspomniany sklep z aplikacjami. Aby uzyskać do niego dostęp trzeba uiścić stosowaną opłatę. Nokia tego nie zrobiła, więc i Play Store nie posiada, a aplikacje trzeba instalować z innych źródeł, w tym ze sklepu Nokii.

To, że po wyjęciu telefonu z pudełka nie ma on aplikacji dającej dostęp do Google Play Store nie oznacza, że nie da się jej zainstalować. Wręcz przeciwnie. Dowiódł tego jeden z użytkowników znanego użytkownikom Androida forum xda-developers. Kompletną instrukcję procesu doinstalowania brakującej funkcji znajdziecie TUTAJ, a opis nowych Nokii TUTAJ.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No to nokia pokazala jaki jest ten darmowy system. (autor: VP11 | data: 4/03/14 | godz.: 08:49)
    Moze wolalbym cos takiego zamiast kupe nieprzydatnych aplikacji wieszacych w tle, ktorych i nie mozna deinstalowac bez wgrania roota (lamania licencji dla niektorych fonow).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.