Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 4 marca 2014 
    

Tak wygląda i działa asystent głosowy w Windows Phone 8.1


Autor: Wedelek | źródło: The Verge | 14:07
Portal The Verge dotarł do najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows Phone 8.1, oraz zaszytego w nim asystenta głosowego, a mówiąc precyzyjniej asystentki - Cortany. Dzięki temu wiemy jak funkcja ta będzie wyglądać i w jaki sposób ma funkcjonować. Cortana zastąpi funkcję Bing Search i będzie komunikować się z użytkownikiem za pośrednictwem komend głosowych, a więc identycznie jak Siri i Google Now. Już na wstępie użytkownik będzie mógł zdefiniować w jaki sposób asystent ma się do niego zwracać (np. po imieniu) i umożliwić mu dostęp do usług z których korzysta.

Dzięki temu Cortana będzie w stanie przypominać o ważnych wydarzeniach zapisanych np. w kalendarzu, czy przeszukiwać kontakty i maile w poszukiwaniu danych o które poprosił użytkownik. Asystent zaszyty w Windows Phone 8.1 poradzi sobie z generowaniem przypomnień, maili, i dokumentów, oraz przeszukiwaniem zasobów sieciowych z użyciem wyszukiwarki Bing lub innych usług, jak np. tych powiązanych z Foursquare. Cortana będzie reprezentowana przez animowany okrąg w kolorze wybranego akcentu, usytuowany w centralnej części ekranu.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.