Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 4 marca 2014 
    

Batalia przeciwko Microsoftowi na chińskiej ziemi


Autor: Wedelek | źródło: VrZone | 14:21
(1)
Gdy Microsoft kupował dział mobilny od Nokii automatycznie rozpoczęły się procedury weryfikacyjne, które miały odpowiedzieć na pytanie, czy przejęcie części Nokii stanowi zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania wolnego rynku. Organy w USA i Unii Europejskiej stwierdziły, że nie ma zagrożenia monopolem, a konkurencja jest na tyle silna, by na równych zasadach konkurować z Microsoftem. Wydawało sie, że mając "błogosławieństwo" tych dwóch regulatorów oraz obu rad nadzorczych, gigant z Redmond może już uznać sprawę za zamkniętą. Było to jednak mylne przeświadczenie, o czym świadczy sytuacja na rynku chińskim, gdzie procedura weryfikacyjna wciąż trwa.

Dzieje się tak dlatego, że Microsoft ma tam silnego przeciwnika, który chce pozbawić go dostępu do tego rynku w imię ochrony przed monopolem. Owym przeciwnikiem jest sojusz zawarty przez Google, Samsunga, ZTE, oraz Huawei, które lobbują przeciwko Microsoftowi. Co zrobią w tym wypadku władze Chin? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy otrzymać przed końcem trzeciego kwartału bieżącego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Zasadniczo nie ma to znaczenia (autor: anemus | data: 4/03/14 | godz.: 19:55)
    Zgoda potrzebna jest tylko od obszarów gospodarczych, z których pochodzą strony umowy. Władze Chin mogą jedynie po przejęciu części Noki Przez Microsoft uznać, że ma dominującą pozycję i ograniczyć dostęp do rynku czy nałożyć jakieś restrykcje bądź kary z tym, że tego nie zrobi bo taki Huawei czy ZTE straciłby wtedy dostęp do rynku amerykańskiego i możliwe, że również do europejskiego.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.