Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 5 marca 2014 
    

Oficjalny debiut platformy AM1 od AMD


Autor: Wedelek | źródło: AMD | 14:19
(1)
AMD wprowadziło oficjalnie do oferty nową platformę złożoną z APU Kabini dla rynku desktop, oraz dedykowanych dla nich płyt głównych typu micro ATX i mini ITX z podstawką AM1. Układy te na rynek trafiły pod markami AMD Athlon oraz AMD Sempron i są to chipy SoC, a więc zbudowane z dwóch lub czterech rdzeni x856 Jaguar, dwukanałowego kontrolera pamięci, IGP z architekturą GCN i kontrolerów I/O (2xSATA 6Gb/s, 2xUSB 3.0, oraz 8xUSB 2.0). Kabini są wykonane w 28nm procesie litograficznym a ich rynkiem docelowym są niewielkie komputery typu HTPC.

Jak przekonuje AMD, procesory „Kabini” i niezbędne komponenty będą dostępne w sklepach na terenie wybranych regionów już w pierwszych dniach kwietnia, zaś ogólnoświatowa dostępność jest planowana na 9 kwietnia. Stworzenie płyt głównych z podstawką AM1 zapowiedziały takie firmy jak ASRock, ASUS, BIOSTAR, ECS, Gigabyte i MSI.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. zaskakująca dysproporcja płyt (autor: Sławekpl | data: 5/03/14 | godz.: 23:54)
    na gwizdek to robić w większym rozmiarze niż ITX? skoro można podpiąć tylko 2xSATA i PCI-e "chodzi" x4, można oczywiście wlutować dodatkowe układy ale jak pokazał ASRock to się mieści bez problemu na ITX
    Brazos się sprzedawał bo był głównie na ITX, tylko jedna firma się pokusiła o wyprodukowanie jednej płytki w większym rozmiarze, a tu odwrotnie tak jakby to maleństwo miało zastąpić Kaveri, bez sensu


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.