Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 6 marca 2014 
    

Radeon R9 280 Double Dissipation od XFX


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 07:18
Firma XFX dodała do swojej oferty model Radeon R9 280 Double Dissipation, wyposażony w autorski układ chłodzenia złożony z aluminiowego radiatora, ciepłowodów i dwóch wentylatorów, który zajmuje nieco więcej miejsca niż ten w referencie. Do sprzedaży trafią dwie odmiany - ze standardowymi zegarami, czyli 827MHz (933MHz z Turbo) dla GPU i 5GHz dla pamięci RAM, oraz wersja Black Edition która została fabrycznie podkręcona. W tym drugim przypadku procesor graficzny pracuje z częstotliwością 1GHz (brak funkcji Turbo), a zegary RAMu zostały podbite do 5,2GHz.

Reszta specyfikacji jest identyczna jak w przypadku modelu referencyjnego i obejmuje pamięć RAM typu GDDR5 z interfejsem 384-bit o pojemności 3GB, oraz GPU wykonany w 28nm technologii z wykorzystaniem architektury GCN. Gwoli przypomnienia procesor graficzny zastosowany w tym akceleratorze to Tahiti Pro złożony z 1792 procesorów strumieniowych, 112 jednostek teksturujących oraz 32 jednostek rasteryzujących. Karta łączy się z monitorem za pośrednictwem dwóch złączy DVI, jednego HDMI i dwóch mini DisplayPort. Jeśli chodzi o cenę, to ta powinna oscylować wokół 280-300 dolarów.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.