Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 6 marca 2014 
    

Zdaniem IDC rynek PCtów będzie się stopniowo kurczyć do 2018 roku


Autor: Wedelek | źródło: Slashgear | 07:57
(2)
Firma analityczna IDC ogłosiła, że z jej prognoz wynika, iż w 2014 roku rynek komputerów PC skurczy się o 6%, a tendencja spadkowa utrzyma się aż do 2018 roku. Dopiero wtedy sytuacja się unormuje. Powodem tego stanu rzeczy jest nasycenie tzw. rynków wschodzących, a co za tym idzie niższa sprzedaż PCtów. W przypadku komputerów klasy desktop IDC spodziewa się, że na rynkach wschodzących ich sprzedaż w 2014 roku uplasuje się na poziomie około 80,5-milionów sztuk a w 2018 roku swych nabywców znajdzie zaledwie 77,2-milionów sztuk. To fatalna nowina dla firm mocno związanych z tą branżą, które będą musiały poszukać innych źródeł zysku.

Część z nich wzorem Sony może całkowicie zrezygnować z działu PCtów na rzecz urządzeń mobilnych, choć i na tym rynku można już zaobserwować pierwsze sygnały zmniejszenia zainteresowania tabletami i smartfonami.

Wracając do IDC trzeba nadmienić, że jej analizy są zazwyczaj trafione. Przykładowo w 2013 roku firma ta przewidywała spadek sprzedaży PCtów o 10,1% w stosunku do roku poprzedniego i nie pomyliła się tak bardzo. Ostatecznie w 2013 roku sprzedano o 9,8% mniej komputerów niż w 2012 roku, przy czym niższy spadek to zdaniem IDC efekt kampanii Microsoftu, który nakłania użytkowników do wymiany urządzeń z Windows XP na nowsze maszyny.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. "Powodem tego stanu... (autor: 5eba | data: 6/03/14 | godz.: 10:45)
    ...rzeczy jest nasycenie tzw. rynków wschodzących, a co za tym idzie niższa sprzedaż PCtów."
    A to ciekawe... a ja 'gupi' myślałem, że absolutny brak rozwoju PC, i że b.d sprzedaż kart graficznych do PC i wręcz rekordowa sprzedaż gier na PC to potwierdzają. A tu masz... 'eksperci' wyprowadzili mnie z błędu.


  2. jak ma nie spadać (autor: djXone | data: 6/03/14 | godz.: 16:49)
    jak ciągle nie ma nic nowego, tylko nowe nazwy i nowe nalepki. Dla 10% przyrostu wydajności nie będę zmieniał swojego PC!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.