Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 7 marca 2014 
    

Windows 8.1 with Bing odpowiedzią na Androida


Autor: Wedelek | źródło: VrZone | 07:01
(1)
Jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki sugerujące, że Microsoft wprowadzi do sprzedaży bezpłatną wersję Windows 8.1 z ustawionymi "na sztywno" usługami tego producenta. Początkowo całą sprawę traktowałem jako typową plotkę, ale wygląda na to, że coś faktycznie jest na rzeczy. Po pierwsze Microsoft faktycznie odda w ręce partnerów OEM wersję Windows 8.1 with Bing, która skierowana jest do tanich i niezbyt wydajnych urządzeń mobilnych. Nie wiadomo, czy będzie ona całkowicie darmowa, ale biorąc pod uwagę niedawną zmianę polityki cenowej partnerzy OEM zapłacą za nią najprawdopodobniej 15 dolarów.

Jeśli chodzi o sam OS, to pod względem możliwości będzie to typowa "ósemka" z tym, że z doinstalowanymi usługami Microsoftu - wyszukiwarka, przeglądarka, itd. Firmom OEM nie będzie wolno zmieniać ustawień, ale użytkownik dokona tego bez problemu. Istnienie Windows 8.1 with Bing zostało potwierdzone za sprawą pakietu Windows Assessment and Deployment Kit (Windows ADK) dla systemu Windows 8.1.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Noo... już to gdzieś czytałem. (autor: Krotock | data: 8/03/14 | godz.: 13:59)
    Ciekawe tylko czy ten W8 będzie tylko pod arm, czy zarówno pod arm jak i x86. No i jak bardzo będzie zamknięty, bo nie wydaje mi się, żeby M$ tak po prostu "udarmowił" swój system. Co prawda spodziewałem się tego po ruchach Apple i Linuxowo-androidowej konkurencji, która w niedługim czasie może zyskać na popularności na desktopach, ale nie tak szybko.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.