Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 19 marca 2014 
    

Xigmatek Odin - nowa obudowa w formacie Full Tower


Autor: Wedelek | źródło: Xigmatek | 07:43
(2)
Xigmatek zaprezentował kolejną obudowę komputerową w formacie Full Tower o wymiarach 580 mm x 205 mm x 495 mm, dedykowaną wymagającym użytkownikom. Opisywana nowość, nazwana na cześć nordyckiego boga Odyna (Odin), pomieści płyty główne w formacie ATX, micro-ATX, mini-ITX oraz E-ATX, siedem kart rozszerzeń o długości do 33cm, oraz układ chłodzenia CPU o wysokości do 17cm. Ponadto obudowa Xigmateka dysponuje siedmioma zatokami w formacie 3.5-cala (można w nich umieścić nośniki 2.5-calowe), trzema zatokami typu 5.25-cala, skrytymi za wyciszonymi drzwiczkami, oraz miejscem na maksymalnie siedem wentylatorów.

Jeśli chodzi o ich rozmieszczenie, to z przodu zmieszczą się dwa, 120mm lub jeden 140mm, z tyłu znajdziemy pojedynczy, preinstalowany wentylator o średnicy 12cm, na górnej ściance pomieszczą się dwa kolejne, 140mm "wiatraczki", a ostatnie dwa, o średnicy 14cm można zamontować na spodzie obudowy i jej boku. W górnej części wykonanej z plastiku i stali obudowy znajduje się również panel I/O z dwoma złączami USB 3.0, dwoma USB 2.0, oraz portami audio. Więcej danych znajdziecie TUTAJ.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: radonix | data: 19/03/14 | godz.: 17:02)
    Czy u góry znajduje się szyberdach? ;-)

    Musiałbym uwalić blat biurka, ażeby dostać się do tych portów USB...

    HDD też zdają się być montowane wzdłuż obudowy (obecny trend, że wkłada je się z boku, bardziej mi spasował).


  2. Dyski montowane są w poprzek (autor: J@rek | data: 20/03/14 | godz.: 14:30)
    A układ USB na górze obudowy przynajmniej dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie... dwie obudowy mam z podobnym układem wejść.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.