Sharp wprowadza do sprzedaży telewizory Aquos Quattron Pro serii UQ10 w rozmiarach 60, 70 i 80 cali. TV cechuje ciekawa technologia Quattron Pro od Sharpa, która zapewnia 2,5 razy więcej subpikseli niż tradycyjne telewizory Full HD. Dzięki temu, mimo że rozdzielczość natywna wynosi 1920x1080, czyli Full HD, to efektywnie uzyskujemy 3840 x 2160 (a więc 4K). Dzięki temu, są to jedyne produkowane seryjnie modele telewizorów Full HD zdolne do wyświetlania materiałów o rozdzielczości Ultra HD (4K) przesyłanych przez złącze HDMI.
2,5 razy większej niż Full HD. Oznacza to, że pozwalają na oglądanie materiałów – włączając w to treści 4K – w rozdzielczości większej niż dowolny model telewizora Full HD. Nawet jeśli materiał ma niższą rozdzielczość, specjalny upscaller panelu Quattron Pro podniesie ją do bliskiej 4K – niezależnie, czy jest to sygnał z tunera satelitarnego, kablowego, telewizji naziemnej, odtwarzacza Blu-ray, DVD, czy konsoli do gier – dzięki czemu obraz ma być bardziej ostry i żywy.
Quattron Pro to druga generacja opracowanej przez firmę Sharp technologii czterech kolorów podstawowych (RGBY) Quattron, która dodaje żółty subpiksel do standardowej grupy subpikseli RGB (czerwony, zielony, niebieski), dzięki czemu możliwe jest odtworzenie ponad miliarda odcieni kolorów. Jakość obrazu jest wyraźnie lepsza zwłaszcza podczas odtwarzania odcieni złota, żółtego, zielonego, niebieskiego i koloru skóry. Panele Quattron Pro udoskonalono o opracowaną przez firmę Sharp technologię sterowania subpikselami, która jest w stanie podzielić 4 subpiksele kolorów podstawowych (RGBY) na dwa (górny i dolny), co powoduje, że jeden piksel obrazu składa się z ośmiu sterowanych niezależnie subpikseli. Technologia ta wyświetla 16 milionów subpikseli – o 10 milionów więcej niż oferują standardowe telewizory o rozdzielczości Full HD.
Telewizory serii UQ10 zostały przetestowane i zatwierdzone zgodnie ze specyfikacją THX Display opracowaną przez firmę THX Ltd., co gwarantuje wysokie standardy jakości obrazu i wydajności. Obecnie telewizory serii UQ10 są jedynymi telewizorami Full HD LED TV z certyfikatem THX dostępnymi na rynku europejskim.
Uzupełnieniem obrazów serii UQ10 jest nagłośnienie w technologii Yamaha HXT, przy współpracy ze znamym producentem muzycznych urządzeń. Technologia HXT (Harmonics Enhancer Extended - poszerzony wzmacniacz harmonicznych), poprawia brzmienie zarówno tonów wysokich, jak i niskich poprzez odtwarzanie poszczególnych składowych dźwięku. Pozwala to zapewnić jeszcze głębsze doznania mimo ograniczeń, jakie nakładają niewielkie wymiary głośników we współczesnych telewizorach. Technologia HXT kompensuje nie tylko tony niskie, ale również średnie i wysokie, dzięki czemu emitowane basy są głębsze i wyraźniejsze, a tony wysokie bardziej szczegółowe.
Dzięki mobilnej aplikacji Aquos Remote Lite, telewizorem można sterować przy pomocy odpowiednich gestów wykonywanych tabletem lub smartfonem. Ponadto, korzystając z technologii Miracast, multimedia i gry ze smartfona lub tabletu można wyświetlać bezpośrednio na ekranie telewizora UQ10. Dodatkowo za sprawą połączenia Bluetooth możemy przesyłać muzykę do telewizora oraz podłączyć myszkę, klawiaturę lub słuchawki bezprzewodowe.
Nową serię wyróżnia jeszcze węższa ramka wokół ekranu i smuklejszy profil. Zewnętrzne krawędzie aluminiowej ramki są wyraźnie zarysowane. Opracowany przez firmę Sharp, tryb Wallpaper pozwala zamienić wyłączony telewizor w dzieło sztuki i wyświetlić na nim zdjęcie lub dopasowany do otoczenia obraz. Funkcja ta pobiera 30-40 W energii elektrycznej.
Seria UQ10 jest dostępna z ekranami o przekątnych 60, 70 i 80 cali
obraz ma być bardziej ostry i żywy (autor: RusH | data: 20/03/14 | godz.: 22:55) tak, ja tez powiekszam wszystkie fotki w fotoszopie zeby byly "bardziej ostre i żywe"
Ale bełkot! (autor: Tig3r | data: 20/03/14 | godz.: 22:59) Rozumiem, że to skopiowana informacja prasowa?
Pewnie odświeżanie na poziomie 800Hz* już nie wystarcza.
i ludzie sie dziwia (autor: RusH | data: 20/03/14 | godz.: 23:54) ze Sharp jest na skraju bankructwa :/
4-ty subpiksel (autor: pwil2 | data: 22/03/14 | godz.: 18:57) Nie mogli dodać tego żółtego subpiksela pomiędzy czerwony, a niebieski?
W takiej konfiguracji lepiej by działało wygładanie czcionek ekranowych.
A jeśli chodzi o to ich nowe rozwiązanie to po prostu zwiększyli rozdzielczość do 1920x2160. Zawsze to coś, ale nie w cenie TV 4K...
Marketing (autor: Migimax | data: 24/03/14 | godz.: 10:28) Rzucili ceny prawie jak za rzeczywiste 4K ale wiele ludzi zapewne się da naciągnąć bo efektywna rozdzielczość - cyferki od zawsze do ludzi trafiaja. za 6999 zł 60 cali byłyby akceptowalne, reszta to jakiś kosmos.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.