Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 24 marca 2014 
    

Apple iTunes z funkcją streamingu również dla użytkowników Androida?


Autor: Wedelek | źródło: The Verge | 14:35
(2)
Program Apple do zarządzania i synchronizacji mediów z urządzeniami Apple zwie się iTunes, ale dokładnie tę samą nazwę nosi też sklep, w którym można kupować muzykę i słuchać jej później na urządzeniach tego producenta, lub na komputerach PC. W portfolio Apple znajduje się też iTunes Radio (na razie dostępne tylko dla mieszkańców USA), które pozwala na streamingowanie muzyki zawartej w 250 stacjach radiowych, podzielonych ze względu na gatunek muzyki, jaką oferują. Do tej pory ekosystem Apple był zamknięty, ale producent rozważa poszerzenie działalności, tak by z jego usług skorzystali też użytkownicy produktów z Androidem.

W ten sposób Apple ma nadzieję zdobyć nowych klientów i co ważniejsze powstrzymać ekspansję usług streamingu muzyki takich jak Spotify, Deezer, czy WiMP. W planach jest też stworzenie usługi streamingu muzyki, która pozwalałaby na odsłuchanie pojedynczych utworów lub ich fragmentów bez konieczności ich kupowania.

Czy ta sztuka się uda, czy może raczej iTunes i iTunes Radio podzielą los Safari dla Windowsa przekonamy się za jakiś czas. Na pewno pojawienie się kolejnej alternatywy to dobra wiadomość dla konsumentów, bo nic tak nie obniża cen, jak silna konkurencja.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ot co (autor: Tomasz | data: 25/03/14 | godz.: 00:43)
    ni to android, ni to ios, ale za to dobre radio http://sky.fm

  2. Jobs... (autor: mati | data: 25/03/14 | godz.: 11:56)
    się w grobie przewraca :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.