Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 26 marca 2014 
    

Automatycznie szyfrowane dyski HDD od Toshiby


Autor: Wedelek | źródło: Slashgear | 07:18
(2)
Toshiba powiększyła swoją rodzinę dysków HDD z funkcją automatycznego szyfrowania danych o nowe modele zgodne ze standardem FIPS 140-2 (U.S. Federal Information Processing Standards). Nośniki te wchodzą w skład rodziny MQ01ABUxxxBW, z płytą główną łączą się za pośrednictwem interfejsu SATA III 6Gb/s, a ich talerze o łącznej pojemności 320GB lub 500GB wirują z prędkością 5400RPM. Opisywane dyski są dedykowane urządzeniom mobilnym, co zdradzają ich wymiary zewnętrzne - format 2.5-cala, oraz grubość zaledwie 7mm.

Podpięty po raz pierwszy do danego komputera dysk Toshiby zbiera informacje o konfiguracji sprzętowej i na ich podstawie tworzy klucz, który następnie służy do automatycznego szyfrowania danych z użyciem algorytmu AES. W momencie gdy skradziony dysk zostanie podpięty do innego PCta, odczytanie danych będzie niemożliwe. Opcjonalnie będzie można nakazać usunięcie danych zgromadzonych na talerzach po wykryciu zmiany konfiguracji sprzętowej.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: Krotock | data: 26/03/14 | godz.: 21:56)
    A w momencie gdy padnie jeden z podzespołów? A w momencie gdy padnie kilka na raz? Chyba nawet by nie wystarczyło złożyć takiego samego pc, bo ten mechanizm bierze pod uwagę unikalne klucze/kody podzespołów... Fajnie, ale jeśli mamy tak super tajne dane, to raczej chcemy, by były bezpieczne. Choć może znajdzie się dla tego zastosowanie.

  2. Pentagon wolałby stracić dane... (autor: pwil2 | data: 31/03/14 | godz.: 09:40)
    ...niż podzielić się nimi z Rosją ;)

    Krytyczne dane należy backupować regularnie, a wtedy strata kopii nie boli.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.