Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 25 marca 2014 
    

Nowa seria akumulatorków eneloop od Panasonica


Autor: DYD | 16:46
(7)
Od 1 kwietnia br., na rynkach europejskich, w tym w Polsce, dostępna będzie nowa linia akumulatorów eneloop. Jedną z ich cech est możliwość pracy w niskich temperaturach oraz wielokrotnego ładowania nawet do 2100 razy (dla baterii AA o pojemności 2,000 mAH). Nowa linia produktów obejmuje trzy modele: eneloop standard, eneloop lite oraz eneloop pro. Produkt sprzedawany będzie przez Panasonic Energy Europe NV pod marką Panasonic. Pierwsze, fabryczne ładowanie akumulatorów eneloop odbywa się za pomocą energii słonecznej zgodnie z systemem Tradable Green Certificate.

Japoński system "Tradable Green Certificate" ma zastosowanie przy zrekompensowaniu energii zużytej do ładowania baterii przed wypuszczeniem ich na rynek poprzez wytworzenie takiej samej ilości „zielonej energii” w elektrowni słonecznej. Naładowane fabrycznie urządzenie nadaje się do natychmiastowego wykorzystania, niezależnie od tego czy jest nowe, czy leżało długo nieużywane. Wszystkie baterie w naturalny sposób ulegają rozładowaniu, co w konsekwencji powoduje, że zgromadzony w nich poziom energii maleje. Jednak w przypadku akumulatorów eneloop jest inaczej. Jeśli urządzenie zostało wcześniej w pełni naładowane, to po pięciu latach nieużywania można z niego uzyskać nawet ponad 70 procent mocy (sSzacowany wskaźnik samorozładowania w temperaturze 20°C w testowanych warunkach IEC61951-2 7.3.2 po pełnym naładowaniu).

Akumulatory eneloop nie mają przeciwwskazań do pracy w temperaturze 0 °C, jak również niższej, nawet do -20 °C (w takim przypadku długość życia baterii może być krótsza niż w temperaturze pokojowej. Producent baterii nie daje gwarancji, że urządzenia w tej temperaturze będą działać prawidłowo). Dodatkowo akumulatory eneloop można bez obaw ładować nawet wtedy, gdy są one tylko częściowo rozładowane. Nie trzeba się bać tzw. efektu pamięci ogniw, powodującego obniżenie ich pojemności.

Linia eneloop składa się z trzech różnych modeli:

• eneloop standard – standardowy model przeznaczany do wszystkich urządzeń
• eneloop pro – model o podwyższonej pojemności, przeznaczany dla urządzeń o dużym poborze mocy
• eneloop lite – model przeznaczony do urządzeń, które nie wymagają dużo energii i nie ma potrzeby ich częstego ładowania

Baterie eneloop miały swoją premierę w Japonii w 2005 roku. Od tego czasu produkt był regularnie udoskonalany. Obecnie produkty eneloop dostępne są w ponad 60 krajach na całym świecie. Do dystrybucji trafiło już około 300 milionów sztuk akumulatorów.

Od 1 kwietnia 2014 roku produkty eneloop będą dostępne na rynkach europejskich, m.in. w Polsce, Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Czechach, we Włoszech oraz w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). W tym samym czasie do sprzedaży zostanie wprowadzona ładowarka z funkcją Smart Charge, za pomocą której będzie można sprawdzić, jaki jest stan naładowania i nie dopuścić do przeładowania akumulatora.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. a to już nie jest sanyo ? (autor: XiSiO | data: 25/03/14 | godz.: 18:00)
  ??? sprzedali sie czy jak ?

 2. i wszystko jasne. (autor: XiSiO | data: 25/03/14 | godz.: 18:00)
  Following the acquisition of Sanyo by Panasonic, a fourth generation was introduced in April 2013 which states Panasonic instead of Eneloop on the label. The technological change is that the number of recharges was increased. The new model numbers are BK-3MCC and BK-4MCC for the AA and AAA models and they can be recharged up to 2100 times.[7]

  http://en.wikipedia.org/...op_.284th_generation.29


 3. Od kilku lat (autor: Mav | data: 25/03/14 | godz.: 18:02)
  Sanyo jest własnością Panasonica.

 4. ... (autor: Elektron | data: 26/03/14 | godz.: 02:34)
  Enki najlepsze aku jakie miałem - zawsze gotowe do działania. Najgorsze to były duracelle. Tydzień po na ładowaniu chcę użyć, a one martwe.

 5. @Up (autor: Tomasz | data: 26/03/14 | godz.: 11:04)
  ale za to duracelle alk. baterie są dość dobre.

 6. no właśnie sanyo/panasonic (autor: Sas | data: 27/03/14 | godz.: 09:51)
  przerobiłem kilka zestawów akumulatorów różnych producentów. Najczęściej w aparatach i lampach błyskowych, potem w modelarstwie, radiokomunikacji i gryzoniach. Z markowych najlepsze są Sanyo, potem kolejno Enegizer, Varta, Tronic (lidl), Sony, Duracell a na końcu GP i Panasonic.
  Coś mi tu zalatuje marketingiem, czyli utrwaleniem marki Eneloop a potem sprzedaży śmieci. Cóż... pewnie obecne panasonic = eneloop, a obecne eneloop = eneloop pro.


 7. @6. (autor: Shamoth | data: 28/03/14 | godz.: 07:50)
  eneloop pro to odpowiednik dotychczasowych eneloop XX o podwyższonej pojemności

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.