Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 27 marca 2014 
    

Nvidia obniża cenę konsoli Shield


Autor: Wedelek | źródło: VrZone | 07:24
(2)
Podczas prezentacji na GTC Nvidia po raz kolejny zachęcała do zakupu konsoli przenośnej Shield, zapowiadając premierę gry Portal dla tego urządzenia. To jednak nie jedyna nowość, bowiem w najbliższym czasie pojawi się aktualizacja wprowadzająca ulepszony system operacyjny z nowym GUI, obsługą myszy i klawiatury przez Bluetooth, oraz kilkoma innymi poprawkami. Między innymi umożliwiono streaming nie tylko gier, ale i dowolnych programów, a połączenie może się odbywać nie tylko przez domową sieć WiFi, ale i publiczną, oraz sieć Internet.

Wzrośnie też rozdzielczość przesyłanego obrazu, a cena obniży się do 199 dolarów. Niestety nie jest to stała obniżka, a promocja, która ma trwać do końca kwietnia.

Konsola wyglądem przypomina tradycyjnego pada, z kilkoma przyciskami, dwoma manipulatorami i "krzyżakiem", do którego doczepiono dotykowy ekran o przekątnej 5-cali i rozdzielczości 1280×720 pikseli (294 DPI). Ekran ten obsługuje technologię Direct Touch, która ponoć pozytywnie wpływa na jego czas reakcji.

Sercem Tarczy jest procesor Tegra 4 zbudowany z czterech rdzeni Cortex-A15, które pracują z zegarem 1,9GHz, piątego, niskotaktowanego rdzenia, który wykonuje wszelkie zadania w trybie IDLE, oraz IGP GeForce, złożonego z 72 procesorów strumieniowych. W tym miejscu warto wspomnieć, że układ graficzny w Tegrze 3 ma zaledwie 12 procesorów strumieniowych. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @Temat... (autor: PrEzi | data: 27/03/14 | godz.: 08:29)
    ...ciekawe kto to kupi...
    Osobiscie wole juz Power-A MOGA Power Pro do mojego S4 -- mam i telefon i przenosna konsolke z dodatkowa beteria.


  2. konsola Shield (autor: Conan Barbarian | data: 27/03/14 | godz.: 17:55)
    Jeszcze nie skumałem na dobre, że takie cudo jest na rynku a już widzę, że tak dobrze się sprzedaje, iż trzeba z ceny zjechać do poziomu połowy kosztów produkcji, aby jakoś poudawać jeszcze 5 minut, że nic się nie stało.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.