Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 31 marca 2014 
    

Google nakazuje, by użytkownicy byli informowani, że korzystają z Androida


Autor: Wedelek | źródło: Android Police | 07:58
(2)
Android to niewątpliwie najpopularniejszy, mobilny system operacyjny jaki jest instalowany na tabletach internetowych i smartfonach. Jest on w 100% darmowy i całkowicie otwarty, a korzystać mogą z niego wszyscy. Jednak jeśli chcemy by wspomniany OS posiadał usługi Google, w tym dostęp do sklepu Play, to musimy zgodzić się na warunki Google i uiścić opłatę licencyjną, wynoszącą 15 dolarów. Przeciętny użytkownik nie ma o tym pojęcia, a co więcej rośnie liczba osób, które w ogóle nie kojarzą systemów z nakładkami Samsunga, HTC, Sony, itp. z Androidem.

To zaś budzi obawy, że za jakiś czas Android przestanie być rozpoznawalny, a producenci albo stworzą własny OS, jak Samsung Tizena (pracuje nad nim we współpracy z Intelem), albo całkowicie "oleją" usługi Google i stworzą własne sklepy z aplikacjami. Tę drugą opcję wybrały już Amazon, Nokia i wielu mniejszych, głównie chińskich i indyjskich producentów. Szacuje się, że obecnie aż 1/5 smartfonów z Androidem to wersje oparte o Android Open Source Project, a co za tym idzie 20% zielonych robotów nie pracuje na zysk Google.

Dlatego też producent z Mountain View postanowił uświadomić konsumentów, że korzystają z Androida i przywiązać ich do tego OSu nim będzie za późno. W jaki sposób chce tego dokonać? Otóż zobliguje partnerów (producentów, którzy płacą za jego usługi) do wyświetlania na ekranie blokady napisu "Powered by Android" za każdym razem, gdy telefon zostanie włączony lub zresetowany.

Ten nakaz nie obowiązuje producentów, którzy korzystają z Android Open Source Project. Im Google nie może nic nakazać.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ja w tym nakazie widzę jeszcze coś innego (autor: Sławekpl | data: 31/03/14 | godz.: 13:01)
    skoro większość informacji co robi użytkownik jest przekazywana na serwery googla a oni jako hamerykańska firma są zobligowani prawnie je udostępniać np. NSA, to trzeba wiedzieć, że mamy szpicla w kieszeni

  2. Ale o co chodzi? (autor: anemus | data: 1/04/14 | godz.: 19:12)
    Przecież każdy widzi co ma po powolności bo nawet KK 4.4 muli niemiłosiernie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.