Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 7 kwietnia 2014 
    

FirePro W9100 ponad 2 TFlopsy mocy i 16 GB pamięci


Autor: DYD | 22:08
AMD prowadziła dziś nową, profesjonalną kartę graficzną AMD FirePro W9100, którą zaprojektowano dla następnej generacji stacji roboczych wykorzystujących ekrany 4K i akcelerację OpenCL. Dzięki mocy obliczeniowej wynoszącej do 2,62 TFlopsa dla obliczeń podwójnej precyzji i obsłudze konfiguracji wielo-ekranowych o rozdzielczości 4K każdy, profesjonaliści zajmujących się wideo, projektowaniem i inżynierią mogą pracować na znacznie wyższym poziomie szczegółowości projektów, prędkości obróbki, responsywności i własnej twórczości.

Dzięki zainstalowanym 16 GB szybkiej pamięci GDDR5, użytkownicy stacji roboczych mogą sprawnie rozdzielać zadania nawet na aż 6 ekranach 4K, a także uruchamiać niezwykle złożone zestawy danych i projekty, ażeby następnie nimi manipulować, edytować je, korygować ich kolory, warstwy i nadawać jeszcze szereg innych efektów do projektów wideo w rozdzielczości 4K – wszystko to w czasie rzeczywistym.

Funkcje i korzyści płynące z wykorzystania kart graficznych AMD FirePro W9100:

• 2,62 TFlopsa szczytowej mocy obliczeniowej dla obliczeń podwójnej precyzji – karty graficzne AMD FirePro W9100 cechują się stosunkiem mocy 1 w obliczeniach podwójnej precyzji, dzięki czemu w szczycie osiągają więcej niż 2 TFlopsy wydajności i to jest pierwszy taki wynik dla układu graficznego.

• 5,24 TFlopsa szczytowej mocy obliczeniowe dla obliczeń pojedynczej precyzji – dzięki temu system szybciej wykonuje operacje, w których szybkość jest ważniejsza niż precyzja. W szczególności wydajność ta okaże się pomocna w symulacjach, post-produkcji, nanoszeniu efektów, przetwarzaniu sygnału, transkodowaniu wideo i aplikacjach do renderingu cyfrowego.

• 16 GB pamięci GDDR5 – dzięki 512-bitowemu interfejsowi pamięci i 320 GB/s przepustowości pamięci użytkownicy mogą pracować na zupełnie nowym poziomie szybkości i responsywności systemu przy edycji wideo 4K, pracy z warstwami i wieloma efektami na raz, korekcji kolorów w locie albo ładowaniu niezwykle złożonych projektów i zestawów danych, ażeby nimi manipulować w czasie rzeczywistym.

• Obsługa technologii współdziałania wielu kart graficznych – połącz nawet cztery karty graficzne AMD FirePro W9100 w pojedynczej stacji roboczej i zapewnij sobie połączoną moc do pracy z wieloma strumieniami wideo 4K w czasie rzeczywistym, do nakładania efektów na wielu warstwach, dokonywania korekt kolorów i ich edycji w locie.

• Rozdzielczość 4K – dzięki sześciu wyjściom Mini DisplayPort 1.2 karta graficzna AMD FirePro W9100 może obsłuży nawet sześć ekranów 4K.

• Obsługa interfejsu OpenCL 2.0 – W9100 została zaprojektowana dla OpenCL 2.0 pozwalając deweloperom na skorzystaniu z nowych funkcji, które dają kartom graficznym większą swobodę w realizacji zadań, do których zostały stworzone.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.