Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 9 kwietnia 2014 
    

Chiny zgadzają się na przejęcie części Nokii przez Microsoft


Autor: Wedelek | źródło: GSM Arena | 07:32
(2)
Jeszcze w tym miesiącu Microsoft sfinalizuje przejęcie działu urządzeń mobilnych Nokii, stając się tym samym czołowym producentem smartfonów z Windows Phone. Niektórzy z Was pewnie już zacierają ręce by poinformować mnie, że przecież to i tak nie wiele w porównaniu do Samsunga czy Apple, ale od czegoś trzeba przecież zacząć. Teraz Microsoft będzie mógł jeszcze mocniej dopracować swój mobilny OS pod przyszłe Lumie, co pomoże mu w walce. Nim jednak gigant z Redmond położy przysłowiową "łapę" na części Nokii niezbędna jest zgoda najważniejszych regulatorów rynku, co właśnie udało się uzyskać.

Kilka godzin temu do zgody wyrażonej przez odpowiedni organ Unii Europejskiej i USA dołączyła ta wydana przez władze Chin. Tym samym na wszystkich wiodących rynkach Microsoft dostał zielone światło i może bez problemu konkurować ze swymi rywalami.

Na mocy zawartej umowy Microsoft zapłacił Nokii 3,79 miliarda euro ($5 miliardów) za infrastrukturę, oraz pracowników, a kolejne 1,65 miliarda euro (2,18 miliarda dolarów) kosztowało go portfolio technologii powiązane ze smartfonami z rodziny Lumia. Dział odsprzedany przez fińskiego producenta jest zarządzany przez dotychczasowego szefa Nokii - Stephena Elopa, który ponownie stał się częścią ekipy Microsoftu. Z punktu widzenia Microsoftu wydatek 7,2 miliarda dolarów na zakup działu Nokii, to szansa na zdobycie większych udziałów w rynku i to stosunkowo niskim kosztem, bo jak inaczej nazwać sytuację, w której za fabryki, porfolio i ludzi płaci się mniej niż za Skype’a.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciągle nie mogę w to uwierzyć. (autor: RoXall | data: 10/04/14 | godz.: 09:35)
    Szkoda.

  2. @1 etam szkoda (autor: cossack | data: 10/04/14 | godz.: 13:56)
    Niech MS zabiera swoje Lumie. Teraz Nokia może skupić się na nowych telefonach i odciąć się od kosztownego win 8.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.