Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 10 kwietnia 2014 
    

Logitech K830 dla komputerów klasy HTPC


Autor: Wedelek | źródło: Logitech | 07:01
(2)
Logitech powiększył rodzinę swoich klawiatur o bezprzewodowy model Illuminated Living-Room Keyboard K830. Nowość dedykowana jest osobom posiadającym komputery typu HTPC podłączone do telewizora, pełniącego rolę monitora. Większość przedniej części stanowią klawisze alfanumeryczne o niskim profilu w formie wyspowej. Obok nich, po prawej stronie, pojawiła się płytka dotykowa z trzema klawiszami do sterowania dźwiękiem i dwoma klawiszami pełniącymi identyczną rolę jak te montowane w myszy komputerowej.

Niemal wszystkie klawisze są podświetlane za pomocą diod LED, a moc generowanego przez nie światła zależy od zewnętrznego oświetlenia, którego poziom bada wbudowany czujnik. Aby zaoszczędzić baterię podświetlenie jest aktywne przez pięć sekund od wciśnięcia klawisza, a potem gaśnie. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem fal radiowych o częstotliwości 2,4GHz, a wbudowany nadajnik pozwala na komunikację z mikroodbiornikiem oddalonym nie dalej niż na 10 metrów. Zastosowana w tym modelu bateria wystarczy na dziesięć dni użytkowania, przy założeniu, że dziennie będziemy z klawiatury korzystać przez 2 godziny. Innymi słowy powinna wystarczyć na 20 godzin pracy. Klawiaturę ładujemy za pośrednictwem kabla micro-USB, co trwa trzy godziny (od 0 do 100%).

Model Illuminated Living-Room Keyboard K830 został przez producenta wyceniony na kwotę 439zł, a klawiaturę można już zamawiać na stronie Logitecha.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. gdyby kosztowała powiedzmy... z 280 plnów (autor: Seba78 | data: 10/04/14 | godz.: 17:32)
    Przy tej cenie to trochę drogawo. mam tańszą wersję takiej klawiatury logiego i dupy nie urywa, plastik nieco się wyciera, gładzik nie jest aż taki precyzyjny, brak wielodotyku itd. technicznie pewnie to to samo plus podświetlenie ledowe. Taka dopłata za kilka diod i układ sterujący za 2 dolary. Nie wróżę sukcesu. Ale sam koncept bardzo dobry.

  2. wreszcie poszli po rozum do głowy (autor: Sławekpl | data: 11/04/14 | godz.: 03:37)
    i na naszym rynku prezentują klawy z układem do jakiego większość z nas przywykła zamiast jak ostatnie kilka lat z układem UK
    jeśli wykonanie będzie lepsze niż tańszych modeli to część ludzi może się na nią zdecydować, tym bardziej że nie ma wyboru jeśli ktoś chce mieć podświetlenie i coś w zastępstwie myszki w jednym sprzęcie
    sam bym kupił lecz mój Enermax Aurora jeszcze jest sprawny, znaku prawego Alta już prawie nie widać, ale sama klawa jest pancerną wręcz konstrukcją, jeszcze trochę posłuży


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.