Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 11 kwietnia 2014 
    

Chat zostanie całkowicie wyodrębniony z klienta Facebooka


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 07:00
Od dłuższego czasu w z portalem Facebook powiązane są dwie aplikacje pochodzące wprost od jego twórców. Pierwsza, to oficjalny klient, a druga to Messenger, odpowiadający za obsługę chatu. Zarówno portal, jak i klient posiadają wbudowane moduły, które również umożliwiają prowadzenie konwersacji za pośrednictwem chatu. Mamy zatem do czynienia z przypadkiem gdy obsługa jednej z czynności może być realizowana przez dwie zupełnie oddzielne aplikacje mobilne. Właściciele Facebooka chcą położyć temu kres i zachęcają do korzystania z Messengera.

Już teraz po zainstalowaniu na smartfonie/tablecie klienta Facebooka i rzeczonego Messengera ikona w aplikacji Facebook, odpowiedzialna za wywoływanie modułu czatu, zamienia się w skrót wiodący do Messengera. Po odinstalowaniu komunikatora wszystko wraca do normy, ale już nie długo tak nie będzie. Niebawem moduł chatu zostanie całkowicie wycięty z klienta, a do komunikacji pozostanie tylko Messenger.

Swoją drogą w lutym Facebook kupił konkurencyjny komunikator WhatsApp, powiązany z dedykowaną dla niego aplikacją. Czyżby wyodrębnienie Messengera z klienta Facebooka wiązało się z chęcią połączenia tych programów i usług w jedną?


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.