Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 5 maja 2014 
    

Microsoft łata lukę odnalezioną w Internet Explorerach


Autor: Wedelek | 06:29
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy na łamach TPC o poważnej luce typu zero-day exploit odnalezionej w zabezpieczeniach przeglądarek Internet Explorer od wersji 6 wzwyż, która wystawiała je na ataki Flash exploitation. Jej istnienie pozwalało w odpowiednich warunkach na uzyskanie dostępu do pamięci operacyjnej komputera. Microsoft przystąpił do łatania i w ubiegły piątek opublikował na swych serwerach stosowną poprawkę. Co ciekawe otrzymali ją też posiadacze niewspieranego już od niemal miesiąca Windowsa XP - tylko wersja dla urządzeń wbudowanych jest nadal łatana, a poprawki są płatne.

Można się tylko domyślać że Microsoft łatając Internet Explorery przeznaczone dla Windowsa XP chciał udowodnić, że luka nie została ujawniona w sposób celowy by ubić starszy OS i zmusić do przesiadki na nowsze oprogramowanie. W tym wypadku nie pozostaje nic innego jak pochwalić producenta za tą decyzję, choć to zapewne ostatni taki gest producenta z Redmond.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.