Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 7 maja 2014 
    

Co w trawie piszczy u Asusa w płytach Z97 i H97


Autor: DYD | 21:18
(1)
Za kilka dni na rynku będą dostępne płyty główne Asusa z chipsetem Intel Z97 Express i H97 Express, obsługujące procesory Intel Core 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji oraz wspierające nowe technologie jak SATA Express i M.2. Płyty główne z linii podstawowej otrzymały nowy, okrągły design radiatora na mostku PCH (Platform Controler Hub). Barwiony na jasnozłoty kolor stanowi wizualny wyróżnik serii. Dla zapewnienia wydajności i niezawodności płyt, wyposażono je w 5-kierunkową optymalizację pracy z Dual Intelligent Processors 5.

To rozwiązanie jest rozwiniętą wersją swojego poprzednika, czyli 4-kierunkowej optymalizacji. Oferuje prostą kontrolę i dostosowanie działania płyty głównej do scenariusza użytkowania. Nową wersję rozszerzono o aplikację Turbo, która pozwala na regulację połączeń sieciowych i ustawień audio. Udoskonalona została również kontrola wentylatorów, zużycia energii i overclockingu. Technologia Fan Xpert 3, bo o niej mowa, umożliwia bardzo cichą pracę i oszczędność energii, gdy system nie jest obciążony.

Poza tym 5-kierunkowa optymalizacja zachowuje wszystkie funkcje swojego poprzednika, w tym moduły TurboV Processing Unit (TPU zwiększa wydajność procesora) i Energy Processing Unit (EPU podnosi wydajność energetyczną) oraz cyfrową regulację zasilania DIGI+ Power Control. Także z jej pomocą użytkownicy bez problemu uzyskają wyższe taktowanie procesora (nawet o 20% w przypadku procesora Intel Core i7-4770K) i najwyższą równowagę pomiędzy wydajnością chłodzenia a cichą pracą wentylatorów. Mogą także nadawać wysoki priorytet pakietom danych związanych z grą oraz optymalizować ustawienia dźwięku.

Płyty główne Z97 i H97 wyposażono w technologię Crystal Sound 2. Oddzielne warstwy obwodu drukowanego dla lewego i prawego kanału chroniące jakość wrażliwego sygnału audio oraz wysokiej jakości komponenty, w tym japońskie kondensatory dźwiękowe i wzmacniacze operacyjne oferują klarowne oraz wierne brzmienie.

Oprogramowanie Turbo LAN posiada intuicyjny interfejs umożliwiający redukcję opóźnień m.in. w grach. Poza Intel Gigabit Ethernet, wybrane płyty główne ASUS Z97* wyposażono w dwupasmową łączność 802.11ac Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0.

Osoby, które chcą zbudować domowe centrum multimedialne z pewnością docenią rozwiązanie ASUS HomeCloud, z którym będą mieć zdalny dostęp do pełnej zawartości komputera. Umożliwia strumieniowanie plików multimedialnych na inne urządzenie poprzez sieć Wi-Fi oraz zarządzanie zawartością z dowolnego miejsca. Wbudowana funkcja Wake-on-WAN pozwala na zdalne kontrolowanie komputera za pomocą urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili. Nowe rozwiązanie zmienia dysk twardy w prywatną chmurę obliczeniową i eliminuje ewentualne obawy związane z ograniczeniem przestrzeni dyskowej.

Użytkownicy mogą wyposażyć swoje płyty główne z serii 9 w ASUS NFC Express 2 oraz w bezprzewodową ładowarkę (Wireless Charger). NFC Express 2 pozwala na zdalne sterowanie komputerem za pomocą urządzenia mobilnego. Z jego pomocą włączymy film na komputerze od sceny, w której ostatnio został zatrzymany, zalogujemy się do komputera bez wpisywania hasła lub utworzymy kopię zapasową zdjęć i filmów zrobionych od ostatniej synchronizacji.

Bezprzewodowa ładowarka umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych kompatybilnych ze standardem Qi. Wystarczy położyć je na niej położyć. Nie są potrzebne żadne kable, ani zasilacze.

ASUS NFC EXPRESS 2 i Wireless Charger są dołączone do wybranych modeli Z97, mogą również zostać zakupione oddzielnie wraz z dowolną płytą główną z serii ASUS 9.
 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Wow jaki ładny radiator na mostku (autor: Menah | data: 8/05/14 | godz.: 10:07)
    i te pozostałe szczotkowane radiatory, normalnie aż żal do obudowy wkładać :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.