Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 16 maja 2014 
    

GPU Tonga, nowa broń AMD przeciwko Maxwellowi?


Autor: Wedelek | źródło: VideoCardZ | 13:51
Jak podaje portal VideoCardZ AMD szykuje nam premierę nowej karty graficznej z GPU o kodowej nazwie Tonga. Nazwa ta pojawiła się kilka miesięcy temu w sterownikach Catalyst obok Vesuviusa (Radeon R9 295X2) oraz Hawaii (modele R9 290 i R9 290X), co dodaje wiarygodności rewelacjom VideoCardZ. Pierwsze akceleratory z opisywanym procesorem graficznym na rynek mogłyby trafić już za kilka miesięcy, a ich rywalami będą GeForce'y na bazie architektury Maxwell. Jeśli jednak spodziewacie się pamięci HBM, czy nowego, 20nm procesu litograficznego, to muszę Was rozczarować. Karty na bazie Tonga otrzymają po 2GB pamięci RAM typu GDDR5 i będą wytwarzane w 28nm, prawdopodobnie w fabrykach koncernu Global Foundries.

Mimo iż karty te nie spowodują rewolucji, to i tak mogą zmienić układ sił na rynku, bowiem AMD skupi się na ograniczeniu poboru mocy, zwiększając efektywność architektury GCN i wprowadzając nowy, lepszy algorytm Turbo (PowerTune Boost). Więcej informacji na ich temat powinno trafić do sieci po zakończeniu nadchodzących targów Computex.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.