Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 21 maja 2014 
    

Wiadomo już kiedy dokładnie zadebiutują Broadwelle


Autor: Wedelek | źródło: Vr-Zone, CPU-World | 13:47
(3)
Na łamach portalu Vr-Zone pojawiła się ciekawa rozpiska prezentująca moment debiutu nowych procesorów z rodziny Broadwell, które jak wiadomo przyniosą poprawę w kwestii energooszczędności oraz wydajności IGP. Nie wiadomo na ile wzrośnie wydajność rdzeni x86, ale nie liczyłbym na przesadny skok względem Haswelli. Nowe układy będą wytwarzane w 14nm procesie litograficznym, a w tym roku zobaczymy jedynie wersje dedykowane laptopom. W przypadku komputerów desktop poczekamy do przyszłego roku. Jak długo?

Otóż jako pierwsze na scenę wkroczą mobilne wersje z rodziny Y, wyposażone w dwa rdzenie i IGP GT2. Ostateczne próbki tych układów (czyli takie, które mają pomóc we wdrożeniu nowej rodziny producentom OEM) dotrą do partnerów w 22 -23 tygodniu bieżącego roku, a masowa produkcja ruszy pomiędzy 26 a 29 tygodniem bieżącego roku. To zaś oznacza, że pierwsza partia będzie gotowa do wysyłki we wrześniu. Przypominam, że to iż partia jest gotowa do wysyłki nie jest rzecz jasna tożsame z rynkowym debiutem!

Nieco później pojawią się Broadwelle o oznaczeniach U, będące dwurdzeniowymi, mobilnymi procesorami z układami typu GT2 lub GT3. W przypadku wersji z GT2 próbki będą gotowe pomiędzy 38 a 41 tygodniem, natomiast masowa produkcja ruszy w okresie pomiędzy 42 a 47 tygodniem bieżącego roku. Jeśli chodzi o odmiany z GT3, to mowa jest o okresie pomiędzy 43 a 49 tygodniem bieżącego roku - wtedy ruszy masowa produkcja. Rynkowa dostępność tych układów spodziewana jest w styczniu lub na początku lutego przyszłego roku.

Jeszcze później pojawią się mobilne Broadwelle z serii H z dwoma lub czteroma rdzeniami x86 i IGP GT2 lub GT3e (z pamięcią eDRAM), oraz desktopowe odmiany. Ostateczna wersja próbek inżynieryjnych tych układów będzie gotowa w 6 tygodniu przyszłego roku, a masowa produkcja ruszy w okresie 11 - 16 tydzień przyszłego roku. W praktyce oznacza to rynkowy debiut w okresie maj - czerwiec przyszłego roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A AMD jeszcze będzie tłuc w 28 nm (autor: Iras89 | data: 21/05/14 | godz.: 16:32)
    Powinni byli swego czasu wypuścić Phenoma III w 32 nm, bo na modułowcach wyszli jak Zabłocki na mydle.

  2. Takie moje wolne wnioski nt sytuacji AMD (autor: Iras89 | data: 21/05/14 | godz.: 19:11)
    http://www.tinypic.pl/fizn6xmenr52

  3. @2... (autor: 5eba | data: 22/05/14 | godz.: 15:55)
    tylko znajdz do tego dobra tania plyte

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.